Jackass 3D’den efsane açılış ve rekor!

Serinin sinema için çekilen 3. filmi Jackass 3D, ABD’de Cuma günü vizyona öyle bir giriş yaptı ki, kırılması zor bir rekora imza attı.
Johnny Knoxville önderliğindeki manyaklarımızın 20 milyon dolarlık bütçeli 3. filmleri, Ekim ayında vizyona giren filmler arasında gelmiş geçmiş en iyi açılışı yaptı. 48 milyon dolarlık açılışıyla 2003 yapımı Scary Movie 3’ün elinde tuttuğu rekoru 2 milyon dolarla kırarak, toplamda 3081 salonda 50 milyon dolarlık bir hasılat elde etti Jackass 3D. Bu rakam aynı zamanda, Sonbahar’da vizyona giren filmler arasındaki en iyi açılış olarak da kayıtlara geçmiş. Serinin en iyi açılışını da yaptığını eklememize gerek yok sanırım. Tabii bu rekorda 3 boyutlu olmasının da etkisi epey fazladır ama Jackass’e olan bu sevgi ciddi bir konuma gelmiş durumda ABD’de. 3 günde 50 milyon dolar gerçekten ciddi bir rakam. 4. filmin duyurusu da yakın zamanda yapılacaktır diye tahmin ediyorum.

İlk 2 film gösterilmediği için, 3. filmin de ülkemizde vizyona gireceğini sanmıyorum. Gerçi dağıtıcılar şu rakamları görünce “acaba?” demişlerdir ama yiyeceği sansürden ötürü 5-10 dakika kalacağından ve talep sayısının epey az olacağından, yine vizyona girmeyecektir.
Bu arada Amerikan Pastası’nda efsane olan zıpır çocuk Seann William Scott da 3. filmde kendine yer bulmuş. Dört gözle bekliyoruz ilgili sunumları. İzlemek lazım bir an önce, özledik…

Fragman şurada.

4 Comments

 1. mEta dedi ki:

  >Bu manyaklardan beklenebilecek açılış olmuş

 2. cemo dedi ki:

  >Jackass'e pek ısınamadım ben 🙁 yaptıkları şeyler bana pek uymuyor.

 3. SirEvo dedi ki:

  >Normal, herkese gelmez Jackass. 🙂

 4. Electrosm dedi ki:

  >Bende dün tam trailer'ları izliyordum jet ski olan bölüm iyimiş 😀 3D Olarak belki yaş sınırlaması ile sinemalarda gösterime girebilir diye düşünüyorum

Yorum Yapın

Arts Blogs