İstanbul’u ZOMBİLER bastı!

Duyurulduğu günden beri dört gözle beklediğimiz The Walking Dead’in ilk bölümü pre-air şeklinde çoğu sitedeki yerini almıştı ama henüz televizyonda yayınlanmaya başlamadı. Haliyle adam gibi bir 720p sunum da ortalıkta yok. Biz onu beklerken, kanal çok ilginç bir tanıtım filmi çekmiş. 4 Kasım’da izleyicilerle buluşacak dizi için, dünyanın 25 farklı şehri zombilerin istilasına uğramış.Türkiye’ye de uğrayan zombiler İstanbul’u seçmiş, Ortaköy’de sabah 06:00’dan itibaren dolaşmaya başlamış. Ortaya da güzel enstantaneler çıkmış tabii. Dizinin reklamı açısından da gayet başarılı bir proje bence. Kimin aklına geldiyse kutluyorum. Haberin kaynağında istila edilen diğer şehirlere de ulaşabilirsiniz…

Kanalın Türkiye ayağındaki Pazarlama Müdürü Gonca Kuzuloğlu şöyle konuşmuş;
“Çok takipçisi olan bir dizi. Bir çizgi romanın dizi uyarlaması. Şu anda bile fazlasıyla takipçisi var. Dünya genelinde 25 şehirde güneşin doğuşuyla birlikte aynı anda zombiler şehre indi. Daha sonra bu etkinlikten alınacak kareler Amerika’ya gönderilecek, dizinin tanıtımı için kullanılacak. Bu etkinlik dünyada bir ilk. Çok büyük bir etkinlik, çok ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Profesyonel bir ekiple çalıştık. 25 şehir arasında İstanbul, en çok zombinin katıldığı şehir oldu. Çekimlere 40 zombi katıldı.”

Bir de video var bununla ilgili. Ona da buradan ulaşabilirsiniz.


5 Comments

 1. Anonymous dedi ki:

  >pilot bölümünü izledim ve gayet başarılı buldum…bizden de zombiler olması güzel bir enstantane olmuş:) bu dizi bayaa bir sürükler izleyiciyi peşinde..sonunda izlenesi güzel bir zombi dizisi oldu!

 2. Mary Raven dedi ki:

  >Sabahın 6sında gittim ve izledim.Makyajları biraz amatörce,plastik makyajlıları merak ediyordum ama pek olmamış.Üzerinde biraz daha çalışılsaydı eğer güzel bir şeyler ortaya koyabilirlerdi.
  Gerçi Türkiye olarak böyle bir projenin eş zamanlı olarak içinde yer almamız güzel tabi ki:)

 3. SirEvo dedi ki:

  >Nereden haber aldın da gidip izledin yav? 😀

 4. Mary Raven dedi ki:

  >Gece gördüm http://elmaaltshift.com/2010/10/25/zombiler-sehre-iniyor/
  sitesinde,uyumadım gittim gördüm ama beğenemedim:)
  hiç eksik kalmam böyle şeylerden:P

 5. SirEvo dedi ki:

  >Vay be, tebrik ederim valla. Gece görücem, sabahın köründe kalkmak zorunda kalcam falan, imkansız. 😀 Helal olsun =)

Yorum Yapın

Arts Blogs