İnsan değilsin Messi! #2 [Haftasonu futbol kareleri]


Türkiye’deki spor olaylarından(!) sonra dün arka arka 2 tane maç vardı NTV ekranlarında. Haftasonunun klasikleşen La Liga maçlarını dört gözle bekliyordum ama bazen öyle bir ana denk geliyor ki izleme fırsatı bulamıyor insan. Allahtan youtube gibi yerler var da tekrar tekrar izleyebiliyoruz şu adamın sanatını icra edişini.

Barcelona, Valencia maçına yaralı çıkmıştı. Liderliği Madrid’e kaptırdıktan sonra moraller biraz bozulmuştur diyordum ki şu özeti izleyince kendime geldim. Messi yine yapmış Messiliğini. İnsanüstü bir varlık olduğuna kanaat getirdim ben. NTVSpor’daki Spor Servisi’nden Mehmet Demirkol da “Visitors’daki gibi içinden kertenkele falan çıkacak” dedi. Katılmamak elde değil. Şu 3 golün süperliğine en büyük katkıyı sağlayan da spiker Ercan Taner. Kendinden geçmiş resmen.

Dünkü Messi’nin hat-trickinden sonra Higuain boş geçer mi? Nazire yapar gibi 3 gol de Higuain’den geldi. Ronaldo yine felaket bi frikik atmış. Golden sonraki antipatikliğini sürdürmeye devam etmiş. Ulen biraz efendi ol, Messi gibi 150 kişiyi çalımlayıp atsan da, frikikten atsan da efendiliğini koru dicem ama yok, o salak sevinçlerini yapacak illaki gollerden sonra… Ersin Düzen de Madrid sevgisini gollerden çıkarmış gibi. Real’in 4 golü de aşağıda..http://www.goalsarena.com/video/spain-liga-bbva/14-03-2010-valladolid-real-madrid_en.html

Bu arada Roberto Carlos da hayvani bir gol atmış. Efsane olduğu yıllardan resital sunmuş adeta. Onu da izlemek isterseniz yine aşağıya bakmanız yeterli..

Ek:
Bu arada Seedorf da müthiş bir gol atmış Hem de uzatmalarda. Inter’in kaybettiği haftada böyle bir gol atmak, böyle bir zamanda atmak müthiş olsa gerek. Milan’a olan sempatim git gide artıyor. Aradaki puan farkı da 1’e inmiş durumda. Ronaldinho’nun asist kralı olduğu ligte bir de şampiyon oldular mı tadından yenmez. Gol de aşağıdaki linkte.

http://www.youtube.com/watch?v=v8_JBrLrf-0


3 Comments

 1. Bora-MAN dedi ki:

  >İnsan değilsin Keita 😀 😀 😀

  Carlos kırk yılın başı bi işe yaramış

 2. natgeo dedi ki:

  >ronaldo'nun yediği tekmeleri başka bir insan yese katil olurdu. hatta bir ara kamera bacağına yakın çekim yaptı, kramponun yarattığı yarıklardan ben 4 tanesini sayabildim. bu tekmeleri atan benim gözümde insan değil taslak aşamasını aşamamış yaratıktır. ronaldosuz real ve portekiz bence seyir zevki açısından çok eksik olur. keşke ronaldonun yarısının yarısı kadar bir futbolcu BJK'de olsaydı.

 3. SirEvo dedi ki:

  >@natgeo
  Sen sanırım hiç Barça maçı izlemiyorsun 🙂 Messi'yi dövüyolar 🙂
  Böyle adamlara bu tarz hareketler hep olur, olacak da. Onları rahat bıraktın mı neler yaptıkları ortada zaten, zorlamaları şart. :))
  Ama bir de şöyle bir şey var ki, kendi takımlarındaki gibi oynayamıyorlar milli takımlarında. Ronaldo'yu epeydir Portekiz'de izlemiyorum ama sonuçta 2008'deki Avrupa Kupası'nda iz bırakmadı. Aynı, Messi'nin Arjantin'de oynadığı son 10-15 maçta, Barça'daki tek maçında oynadığı gibi perf. sergileyemediği gibi. Kendi takımlarında süper oynasalar da aynı ritmi yakalayamıyor her oyuncu milli takımda. O yüzden Dünya Kupası'nda Ronaldo olmuş Messi olmuş bence pek farketmeyecek. Takım olan götürecek işi.

Yorum Yapın

Arts Blogs