Hot Tub Time Machine (2010) – Komedi arayana…

Zamanda yolculuk. Back to the Future ile böyle bir element girdi sinema lügatına belki. En azından benim bu türe olan ilgim ondan kaynaklanıyordur. Tür demek de saçma gelebilir belki ama bir filmin içinde zamanda yolculuk yapılıyorsa bu seyirciyi çekmek için bile başlı başına bir etkendir. Hiç görmediği gelecek hakkında tahminler yaparken bir de o yönetmenin gözünden izlemek veya unutamadığı 60ları, 70leri, 80leri tekrar yaşamak için bir şans daha…

Hot Tub Time Machine, zamanda yolculuk temasını komediye monte etmeye çalışan ve genelinde de bu işi başarıyla yapan bir Hollywood filmi. Kadroya baktığımızda ilk göze çarpan isim John Cusack tabii ki. Amerikan versiyonu The Office’den Craig Robinson, Semi-Pro ve What Happens in Vegas‘tan hatırlayacağımız Rob Corddry ile Superbad, Sex Drive ve Kick-Ass‘de rol alan Clark Duke ise film boyunca Cusack’a eşlik eden 3 oyuncu. Filmin geçtiği 80lerin efsane ismi Chevy Chase’in de kendisine rol bulduğu Jakuzi Zaman Makinesi’nin yönetmen koltuğunda daha önceden yine bir komedi olan Accepted’ı yönetmiş Steve Pink oturuyor.

3 eski iyi arkadaş eski günlerin hatrına aralarından birinin yeğenini de alıp gençliklerinde hiç unutamadıkları o “müthiş” kasabaya gidiyorlar. Tabii 80lerdeki havayı bulacaklarını sanarken bambaşka bir ortamla karşılaşınca büyük bir hüsrana uğrasalar da, odalarındaki jakuziye girmeleriyle film bambaşka bir boyuta taşınıyor.
Çoğu Amerikan komedisinde olduğu gibi cinselliği bolca ön planda tutsa da hikayenin güzelliği ve o bizim de büyüme sürecimize imza atmış olayları mizahi bir dille hatırlatmaları çok hoşuma gitti.
Eğlence dozu bir an olsun azalmıyor ve yer yer de kahkahalara hakim olamıyorsunuz. 18+ olmasını gözardı edebilirseniz süresi bile az gelebilir.
80ler, desenleriyle ön plana çıkan kazaklar, güzel göndermeler, eğlendiren bir hikaye. 1.5 saatinizi çerezlik bir komediye ayırmak isterseniz, Let’s get it started! 8/10


2 Comments

  1. Bora-MAN dedi ki:

    >10 üzerinden 9 bence.O fazladan 1'i zenci elemana yazdım 🙂

  2. kutupayusu dedi ki:

    >nerdeyse 80leri sevecektim … çok güldüm ..çok eğlenceli bir film ..tam kıvamında

Yorum Yapın

Arts Blogs