Hollywood’daki Devam Filmlerinde Rekor!

Eğer elinizdeki film iyi bir gişe getirdiyse, aklınızda devam filmini yapmak olsun veya olmasın genelde o filmi devam ettirirsiniz. Çünkü bilirsiniz ki en az ilk film kadar bir şeyler çıkartırsanız ortaya, seyirci sizi kırmaz ve ikinciyi hatta üçüncüyü de her türlü izler. Tabii bu bazen Harry Potter gibi önceden seri olarak planlanacağı gibi bazen de Testere, Paranormal Activity gibi getirisi maliyetine göre epey yüksek olunca “seri yapalım biz bunu” modunda çekilebilir.

İşte böyle böyle ortaya çıkan seriler sonucunda, 2011 yılında vizyona girecek “devam filmleri” Hollywood açısından rekor sayıya ulaşarak, 2003’deki 24 filmi geçmiş ve Aralık sonuna kadar 27 devam filminin vizyona gireceği belirlenmiş.

Bunlar; 9 tane ikinci film, 5 tane üçüncü film, 5 tane dördüncü film, 5 tane beşinci film, 2 tane yedinci film ve 1 tane de sekinci film olarak göze çarpıyor. Peki hangileri mi? Hemen aşağıda detaylı liste mevcut;

Serideki “İkinci” Filmler;
Cars 2, Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules, The Hangover Part II, Happy Feet 2, Hoodwinked Too! Hood vs. Evil, Johnny English Reborn, Kung Fu Panda 2, Piranha 3DD, Sherlock Holmes: The Book of Shadows.

Serideki “Üçüncü” Filmler;
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked, Big Mommas: Like Father, Like Son, Madea’s Big Happy Family, Paranormal Activity 3, Transformers: Dark of the Moon.

Serideki “Dördüncü” Filmler;
Mission: Impossible Ghost Protocol, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, Scream 4, Spy Kids 4: All the Time in the World, The Twilight Saga: Breaking Dawn (Part One).

Serideki “Beşinci” Filmler;
Fast Five, Final Destination 5, Puss in Boots, X-Men: First Class, Winnie the Pooh.

Serideki “Yedinci” Filmler;
The Muppets, Rise of the Apes.

Serideki “Sekizinci” Film;
Harry Potter and the Deathly Hallows Part Two.

Açıkçası şöyle bir göz gezdirdiğimde, 27 film arasından şiddetle merak ettiğim ve dört gözle beklediğim çok az film var gibi gözükse de, gelse de izlesek modunda olduğum epey film olduğunu farkettim. Çıkmış filmlerini büyük bir zevkle izlemiş ve geldiği gibi izlemek isteyeceğim; animasyon olsun çamurdan olsun mantığıyla Cars 2, Happy Feet 2, Kung Fu Panda 2, ilk filmiyle müthiş eğlendiren The Hangover Part II, Sherlock Holmes: The Book of Shadows filmleri ve olmazsa olmaz Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides gibi filmler var mesela. Paranormal Activity 3‘ü de unutmak olmaz tabii. İlkini evde, ikincisini sinemada izlemiş biri olarak büyük ihtimalle 3’ü de sinemada izlerim.

Bunlar dışında, vaadettikleri aksiyonla Transformers: Dark of the Moon, Mission: Impossible Ghost Protocol, Fast Five, gerilimi ve enteresan “tesadüf” ölümleriyle Final Destination 5, son olarak da X-Men: First Class izleyeceklerim arasında gibi gözüküyor.

27 devam filminden 12 tanesini mutlaka izlerim diyorum ben.
Sizde durum ne? Bu sene vizyona girecek devam filmleri arasından dört gözle beklediğiniz var mı?


3 Comments

  1. Murat Locke dedi ki:

    >Diary of a Wimpy Kid 2: Rodrick Rules için sevindim. Birincisi ilginç ve güzel bir film olmuşt. bakalım bu nasıl olacak 🙂

  2. emre dedi ki:

    >Mission: Impossible Ghost Protocol,Transformers: Dark of the Moon,Sherlock Holmes: The Book of Shadows, X-Men: First Class,Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked, yok yok sonuncusunu geyik olsun diye yazdım 4ünü merakla bekliyorum,diğerlerine de bakarım ama açıkçası çekilmeseler niye çekilmedi demem

  3. Junon dedi ki:

    >Sherlock Holmes: The Book of Shadows ve Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides sabırsızlıkla beklediklerim…ayrıca X-Men: First Class The ve Mission: Impossible Ghost Protocol kesin izlerim…

Yorum Yapın

Arts Blogs