Hızlı ve Öfkeli 6’nın Çekimleri Başladı

Garip bir şekilde Google’ın bloguma en çok ziyaretçi gönderdiği filmlerden biri Hızlı Ve Öfkeli. Türkiye’deki seyirci sayısının fazlalığından mı yoksa Google bir hata mı yapıyor da bu film için bu kadar fazla ziyaretçi göndererek beni şaşırtıyor bilmiyorum ama benim anladığım kadarıyla serinin kendine has bir takipçi kitlesi var ve gelen yorumlardan da gördüğüm kadarıyla değil 6, Hızlı Ve Öfkeli 66 olsa insanlar ayıla bayıla izleyecekler.

Aslında 5. filmi sinemada gördükten sonra ben de katılmıyor değilim. İyi bir elden çıktıktan sonra cidden keyif veren ve sıkmadan kendini izleten bir konsepte sahip Hızlı ve Öfkeli. Tabii hem böyle sıkmayınca, hem de sadece son filmle 600 milyon doların üstünde gişe hasılatı yapınca yapımcılar boş durmuyor ve seriye yeni filmler eklemekten çekinmiyorlar.

Fast Six olarak düşünülen ama sonradan Hızlı ve Öfkeli 6 adıyla vizyona gireceği duyurulan serinin 6. filminde ilk filmlerden kim var kim yoksa herkes geliyor. Paul Walker, Vin Diesel, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez ve son filmdeki polisimiz Dwayne Johnson dahil eski yüzleri tekrardan izleyeceğiz. Bunlara ek olarak Gina Carano ve Luke Evans isimleri de kadroya sonradan katılanlardan. En sürpriz ise, Baskın (The Raid: Redemption) filmiyle göz dolduran Joe Taslim‘in kadroya katılmış olması. Dövüş sanatları adına epey bir kabiliyeti olduğunu sandığımız Taslim’in, serinin 6. filminde de epey bir can yakmasını bekliyoruz.

Son 3 filmin kamera arkasında olan Justin Lin yine kamerayı eline alıyor. Senaryo ise yine Chris Morgan‘a emanet edilmiş. Çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlanan Hızlı ve Öfkeli 6 için vizyon tarihini daha önceden paylaşmıştık zaten, yenilemekte fayda var. Gerçi birazcık daha var gelmesine ama zaman hızlı geçiyor. 24 Mayıs 2013 olarak belirlenmiş durumda sinemalara geleceği tarih. Türkiye’ye gelişi de aynı güne denk gelir diye tahmin ediyorum.


9 Comments

 1. vordven dedi ki:

  Need for Speed’in etkisi büyük bu derece izlenmesinde. Millet filmden aldığı gazla oyun oynamaya gidiyordur.

  Bir de Paul Walker & Vin Diesel etkisi var tabi. Sağlam ikili. Aralarındaki çatışma seriyi besliyor.

  Son film kendi janrında gerçekten iyiydi. Bu şekilde devam edecekse, 66’yı da izlemeye hazırım.

  • SirEvo dedi ki:

   Aynen. Son film gibi filmler gelecekse ben sinemada bile izlemeye razıyım yani. 🙂

 2. can dedi ki:

  çekilsinn 10 bölüm daha

 3. berat dedi ki:

  NE ZEMAN CIKIYOR

  • SirEvo dedi ki:

   “24 Mayıs 2013 olarak belirlenmiş durumda sinemalara geleceği tarih.”

 4. kadir dedi ki:

  Süper bi film en başindan beri izliyorum. Serinin dewaminin gelmesini çok istiyorum

 5. çıksın tabii yaa 100 bölüm çıksın gene izlerim tarihin en güzel filmii sıkılmadan 1000 defa izlencek aksiyon dolu bi film hastasıyım.

 6. Ali dedi ki:

  5. bölümün sonunu izlerken 6.sının nasıl olacagını merak Ediyodum en kısa zamanda çıkmasını bekliyorum

 7. Yunus Şengöz dedi ki:

  Evet bende çımasını isterim çünkü o film beni gercekten sardı xD

Yorum Yapın

Arts Blogs