Hikayem Paramparça – Emrah Serbes

< style="text-align: justify;">Emrah Serbes‘in yazdığ Erken Kaybedenler ile tanıştıktan sonra hemen yeni kitabı için yer açtım rafta ve gördüğüm ilk yerde de almaktan çekinmedim. Aldığım gibi de bitirmem bir oldu haliyle. Serbes öyle güzel yazıyor ki, hani doğru düzgün izlemediğim Behzat Ç’nin kitabını bile alıp okumak istiyorum.

Kitabın kapağını kaldırdığınız anda da görüyorsunuz zaten içeriğin daha önceden yayınlanmış olduğunu. Afili Filintalar blogunda afili parçalar adı altında yazılanlardan bir derleme yapmış Emrah Serbes. Araya başka hikayeler, kısa kısa notlar da katıp tadı tamamen farklı bir kitap çıkarmış ortaya. 174 sayfa zaten az dururken, bir de madde madde ilerleyen kitabın bazı maddeleri birkaç satırdan oluşunca anında bitiyor kitap. Bunun yanında bazı sayfalar tamamen resimlere ayrılmış. Yani anlayacağınız elinize aldığınızdan daha ince bir kitap var karşınızda.

Ancak Emrah Serbes öyle güzel bir anlatım diline sahip ki, okudukça devam etmek, maddeleri bitirdikçe yenisine geçmek istiyorsunuz. Erken Kaybedenler’deki mizaha oranla çok daha fazla duygusala bağladığı Hikayem Paramparça tek bir konudan veya hikayeden bahsetmiyor. Hayattan bahsediyor kısaca. Alıntılanası sürüyle madde, tekrar tekrar bakılası sürüyle detay mevcut yine. Elinize aldığınız anda hem yalayıp yutmak istiyorsunuz kitabı hem de hemen bitirmeyeyim de bu güzellikten mahrum kalmayayım diye düşünüyorsunuz. Serbes yine yapmış yapacağını anlayacağınız, tadı tamağınızda kalan bir kitap çıkarmış ortaya. Şiddetle tavsiyedir. 9/10


Yorum Yapın

Arts Blogs