Hayalet Avcıları 3 geliyor!


1984 yılında hayatımıza girdi Ghostbusters. 30 milyon dolar bütçesiyle 300 milyona yakın hasılat elde etmesiyle, konusuyla, oyuncularıyla, süper şarkısıyla anında efsaneler arasındaki yerini aldı. Böyle tutulmasından sonra ikincinin geleceğini tahmin etmek tabii ki zor olmasa gerek. O da 5 yıl aradan sonra sinemalardaki yerini aldı ve 210 milyon dolarlık güzel bir gelir sağladı yapımcılara. İlk 2 filmin hem yazar kadrosundaki ismi hem de başrol oyuncularından biri olan Dan Aykroyd dahil, 3. filmin yönetmeni Harold Ramis, Bill Murray ve şimdilik fısıldaşılma aşamasında olsa da Sigourney Weaver da 3. filmin kadrosunda gözükmekte. Yani eski kadro sahalara dönmüş diyebiliriz. 23 yıl aradan sonra 2012 yılında vizyona girecek filmin senaristlerine baktığımızda ise 2 genç isim görüyoruz; Gene Stupnitsky ve Lee Eisenberg. Steve Carrell’ın dizisi “The Office” için ortaklaşa 14 bölümde kalemi eline almaları dışında bir de geçenlerde izlediğimiz 2009 yapımı Year One‘ın yazarları oluyor bu 2 arkadaş. Ellerinden çıkmış bu kadar az yapım varken, beklentilerin bir hayli fazla olacağı Hayalet Avcıları’nda görev almaları ne kadar doğru olacak göreceğiz. Gerçi ne olursa olsun Hollywood’un kültleşmiş film ve dizileri tekrar tekrar çevirip önümüze sunmasını değiştirmeyecek bu.

*Bu arada TBBT’nin 12. bölümü 11 Ocak’ta yayınlanacak. Bekleyenlere duyurulur.*


4 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Senelerdir fısıldama aşamasında zaten bu. Daha geçen bir sitede yine bir haber çıktı bununla ilgili. Editör, Ramis ve Aykroyd'un ağzından çıkanlara pek kulak vermeyin diyordu. Hatta bir de Bill Murray'nin kısa bir röportajını izledim. Videonun sonlarına doğru GB3 soruluyordu. Adam "görmeden, yapmadan inanmam" diyordu. Ayrıca genel olarak devam filmlerinin hep kötü olduğunu, GB'nin de ilk filminin daha güzel olduğunu ve sadece yapmış olmak için GB3'de oynamayacağını söylemişti. Buradan izleyebilirsiniz: http://www.youtube.com/watch?v=Zj87DvlABHk

  Benim fikrimi sorarsanız, orijinal bir senaryo ve yönetmenlik ile Star Trek'in yıllar sonra çekilen filmi gibi güzel bir film çekilebilir. İnşallah da çıkarsa, öyle bir şey olur.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Sen paradan haber ver. 😀
  Parayı verdin mi nasıl oynar onlar biliyon mu 😀

 3. Bora-MAN dedi ki:

  >"Bunun 4 üde çıkar abi"

  Al 3. filmi izlemeden direk yazayım yorumumu.Sonra Bora bilmişti dersin 😀

 4. Hect. dedi ki:

  >sabırsızlıkla bekliyorum…

Yorum Yapın

Arts Blogs