Hannibal’a 2. Sezon Onayı Geldi

< style="text-align: justify;">Her ne kadar son dönemde buralara çok sık uğrayamasam da, filmlere doğru düzgün vakit ayıramasam da güncel olarak birkaç diziyi takip edebiliyorum. Hannibal da bunlardan biriydi ve 2. sezon onayı aldığını görünce hem haberi paylaşayım hem de ufaktan dizinin tavsiyesini yapayım istedim.

Mads Mikkelsen’i Kuzey Avrupa’da kendimce keşfettiğimden beri her fırsatta bir filmini izliyordum ve her seferinde de ayrı bir hayran oluyordum. Adam o kadar uçuk-kaçık ve birbirinden bağımsız karakterlere hayat veriyor ki, izlerken mest oluyorsunuz resmen. Kendine has muazzam bir tarzı var ve eğer bir yapımda onun yüzü varsa nedense ben mutlaka keyif alıyorum. Belki bunda senaryonun da katkısı vardır ama farklı farklı o kadar çok tipte ve karakterde izledim ki, bu kadar yönlü bir aktör görünce insan ne diyeceğini şaşırıyor.

Hannibal projesini duyduktan sonra da müthiş sevinmiştim. Böylesine uç bir karakteri canlandıracak olması bir yana, layıkıyla canlandıracağından adım gibi emindim. Ki ilk sezonun başlamasıyla dizinin benim bünyedeki etkisi de hemen kendini gösterdi. Gerçi reyting açısından biraz sıkıntılı dönemler geçirip büyük ihtimalle iptal edilecek söylentilerine maruz kalsa da 2. sezon onayını alması gayet yerinde bir karar olmuş. Tebrik ettim abileri.

Dr. Hannibal Lecter‘la Özel Ajan Will Graham‘ın (Hugh Dancy) aralarındaki ilişkiyi, çözülmesi gereken cinayetleri ve Hannibal’ın arka planda gerçekleştirdiği sanateseri kıvamındaki işleri konu alan Hannibal, her bünyenin kaldırabileceği bir yapım değil öncelikle. NBC kanalında yayınlanan dizinin konusu itibariyle içeriğinde bol kan ve vahşet ögesi mevcut. Acayip acayip cinayetler, çoğu midenin kaldıramayacağı sahneler, tanışmak istemeyeceğiniz caniler falan derken nasıl bittiğini anlamadığınız kendi çapında orijinal olmaya çalışan bir yapım. Hannibal Lecter’ın gençliğini canlandıran Mads Mikkelsen’in; “O bir insan değil, şeytanın ta kendisi!” dediği Hannibal, 4 Nisan’da yayınlanmaya başladı ve 20 Haziran’daki 13. bölümüyle ilk sezona noktayı koyacak. Onay alan 2. sezon için henüz bir tarih gözükmese de muhtemelen aynı dönemde başlayacaktır…


One Comment

  1. 2Shy dedi ki:

    Piyango çıksa eşit oranda sevinirdim diye tahmin ediyorum..Mads Mikkelsen en sevdiğim aktörler arasına gireli çok oldu adamın oynadığı her yapımı izleyesim var.

Yorum Yapın

Arts Blogs