Hakkında & İletişim

Mahalle baskısına dayanamayıp izlediğim film ve dizileri yazma düşüncesiyle blogger üzerinden Temmuz 2009‘da açtığım CineShoot, gel zaman git zaman yine aynı mahallenin baskısına dayanamayıp blogger bünyesinden kopup kendi ayakları üzerinde durmak için önemli bir adım attı.

Bu blogda, izlediğim filmlerden beni yazmaya itenleri, takip ettiğim dizilerden beni hiç sıkmayanları, okuduğum kitapları ve yaptığım altyazı çevirilerini okuma şansınız var. Bunlarla da kalmayıp bazen beni etkileyen kısa videolar ve kamera arkası enteresan detaylar görürseniz şaşırmamanızı tavsiye ederim. Pek tabii ki sinema ve televizyondan dikkatimi çeken haberleri de paylaşmayı unutmuyorum. Ama en sevdiğim özellik kıyıda köşede kalmış, senaryosuyla sıyrılan Avrupa ve Uzakdoğu filmleri bulup izlemek ve bunlarla ilgili yorum yapıp daha çok izleyen bulabilmek sanırım.

Blogu ziyaret eden arkadaşlar şunu unutmamalıdır ki, burada ne bir sinefil mevcut ne de eleştirmen. Bugüne kadar sinema üzerine ne bir eğitim aldım, ne de teknik detaylardan haberdarım. Koyu bir sinema izleyicisiyim. Film, dizi izlemeye bayılıyorum. Kendimce yorumlayıp burada paylaşmayı da seviyorum, bu kadar. Hiçbir iddiam yoktur, ben diyorsam öyledir moduna girmeye lüzum görmem. Ben beğendim veya beğenmedim, işte şu yüzden beğendim veya işte bu yüzden beğenmedim. Zevkiniz zevkime uyuyorsa ne âla, uymuyorsa da aşağılamaya, hakaret etmeye gerek yok.

Yazıların hepsi SirEvo nickli şahsıma ait olup, alınacaksa uygun bir dille rica edilmesini tercih eder; tabii genelde bunu es geçip kafalarına göre (ç)alanlara da herhangi bir yaptırım uygulama şansım olmadığından kendilerini üst katlara haval ettiğimi bildiririm.

Biz senin hakkında sanıp da geldik diyorsanız, her türlü soru, tavsiye ve eleştiri için sağ sütundaki koca butonları kullanabilirsiniz.
Yani mail ile ulaşmak isterseniz evrim@cineshoot.net veya sir.evo86@gmail.com üzerinden, yok ben günümüzün sosyal medya aracını çok sık kullanıyorum derseniz de Twitter üzerinden (@CineShoot) beni kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sağ panelde dikkatinizden kaçtıysa birkaç lüzumsuz sinema sitesindeki profillerim de aşağıdaki gibidir.

IMDb Oylarım
Criticker Puanlarım
iCheckMovies Tiklerim
Top250 Son Durumum

6 Comments

 1. Can Ince dedi ki:

  Selamlar,

  Yazılarınızın ilgi çekmediğinden yakınmışsınız. Aslında çok basit bir nedeni var: Yazılarınızın başında çok konuşuyorsunuz. Filmi anlatmak yerine kendi hikayenizi anlatıyorsunuz. Bu durumda, liste sayfalarında filme dair bir bilgi bulamayan okuyucu, geçip gidiyor, çünkü liste sayfaları, makalenin başından belli bir bölümü alıp gösteriyor. Filme dair özet bilgiyi yazının başına koyduktan sonra kendinizi ve filmi anlatırsanız, hitlerin nasıl mucizevi şekilde arttığını göreceksiniz.

  • SirEvo dedi ki:

   Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ama ne zaman yakındım bilemedim. Ben mutluyum çektiğim ilgiden.

 2. Movie Mania dedi ki:

  Merhaba Sevgili Dostum,

  Gercekten, insanin saatler harcayabilecegi guzel bir site yapmissin.

  Divxplanet: Movie Mania 🙂

  • SirEvo dedi ki:

   Çok teşekkürler hocam, son dönemde pek ilgi gösteremiyorum gerçi ama memnun oldum yorumun için.

 3. Ali ilkcan dedi ki:

  Her öneriniz o denli yerindeki artık film izlemeden önce toplistler yerine yalnızca buradaki yönlendirmeleriniz doğrultusunda bir tercih yapıyorum. İlginizin son dönemlerde azaldığını sizde belirtmişsiniz hayati yoğunluğa bağladığım bu ilgiyi bir miktar arttırabilirsek her şey çok güzel olacak. Kaliteli zevkiniz ve bunu bizlerle paylaşmanızdan dolayı teşekkür ederim.

  • SirEvo dedi ki:

   İçten yorumunuz için çok teşekkürler. Elimden geldiğince izlemeye ve tavsiye etmeye çalışıyorum, umarım devamı gelir dediğiniz gibi. Selamlar sevgiler.

Yorum Yapın

Arts Blogs