Günün Afişi #6


Bugünün afişi Kanada’da 3 ve Amerika’da 1 olmak üzere 4 farklı festivalde gösterilen ABD’de 8 Ocak 2010’da vizyona girecek Daybreakers filminden geliyor. Bizdeki vizyon tarihi ise belli değil.

2019 yılında bir salgının neredeyse tüm insanlığı vampire çevirmesini ve vampirleşen dünyadan az sayıda insanın verdiği hayatta kalma mücadelesini konu alıyormuş.
Yönetmen koltuğunda oturan Peter Spierig & Michael Spierig ikilisi eküri olmuşlar. 2. uzun metrajlı filmleri. Hem yönetmen hem de senaryo olarak onlara emanet edilmiş film. 1 uzun 1 kısa film yapan 2 kişinin elinden ne çıkar tahmin etmek zor, hele ki District 9‘u gördükten sonra. 🙂


Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill gibi iyi bir oyuncu kadrosuna sahip film. Hem de 21 milyon dolar gibi azıcık bir para harcamışlar türünde Bilim-Kurgu olmasına rağmen. Vampir olur da korku, gerilim olmaz mı? 🙂

Oyunculara olan sempatiden mi yoksa festivallerde filmi izleyenlerin beğenileri mi sağladı IMDb‘deki oyu bilemiyorum ama gayet iyi bir giriş yapmış görünüyor şimdilik. Bu arada çekimleri de Avustralya’da yapılmış.

Fragmanı;


Yorum Yapın

Arts Blogs