Günün Afişi #17


Amerika’dakilerin izleyip de puan bile verdiği ama bizde 5 Mart 2010 gibi kısa bir aradan sonra vizyona girecek Armored filmini Günün Afişi köşeme taşıma sebebim afişinin güzelliğinden değil de oyuncu kadrosunun genişliğinden oldu.
Her telden oyuncuyu kadroya dahil etmişler ve bir aksiyon filmi yaratmışlar. Klişe bir konu var ama konuyu öğrenmek izleyen aşağıdaki fragmanı izlesin, ben oyuncu kadrosuna değineceğim sadece.

Jean Reno; benim için efsane oyunculardandır. Leon’daki performansı yeterlidir. 🙂 Ama her türden filmde bulabilirsiniz. Her rolün altından rahatlıkla kalkabilir.
Laurence Fishburne; Nam-ı diğer Morpheus. Üzerine bir şey yazmaya gerek yok. Matrix dendi mi akla gelen 2-3 oyuncudan.
Fred Ward; Pek filmini hatırlamasam da sanki her filmde görüyormuşum gibi bir his var içimde. Bol bol yan rollerde oynayan bir aktör diyebiliriz.
Matt Dillon
; Pek filmini izlemişliğim yok. You, Me and Dupree filminin afişinden hatırlıyorum o kadar. Bir de yan rollerde falan görmüşümdür birkaç kez. Tanıyanlar There’s Something About Mary‘den hatırlarlar.
Amaury Nolasco; Prison Break‘deki müthiş performansından sonra ben de hayran kalmıştım kendisine. Bol bol da aksiyon filmlerinde yer aldı. Transformers, Street Kings, Max Payne gibi… Oyunculuğunda ekstra bir olay yok, şimdilik Prison kredisinden yiyor.
Milo Ventimiglia; Prison’la beraber tanıştığım Heroes’un uçan kahramanı. 1-2 gün önce Gamer filminde saçma sapan bir karakteri canlandırdığını gördüm. Onun dışında Pathology ve Rocky‘nin son filminde izlemiştik. “Gilmore Girls”de de 37 bölüm oynamış. İzlemediğimden bilemiyorum. Heroes kredisinden yemeye devam ediyor diyebiliriz.

Sonuncusu ise sürpriz. 😀
Lorna Raver; Drag Me to Hell‘deki Ganush Teyze, bir de bizim Nip/Tuck‘taki Kimber’ın film çektiği zamanlardaki bölümlerden 4. sezon 14. bölümde, Kimber’ın yönetmeni(!) rolünde izlemişiz ki hiç hatırlamıyordum Az önce açıp baktım. Kadın baya baya yönetmenmiş yahu. Nerde Ganuş nerde o rol, şaka gibi diyorum… Armored’da da pek aktif bir rolü yok ama Ganush Teyze’yi görünce gülümsedim ve yazmak istedim. 🙂

Kadroya bakıldığında öyle aman aman bir muhteşemlik yok aslında ama yelpazenin genişliğinden midir nedir afişi ilk gördüğümde baya enteresan geldi gözüme ve yazmak istedim.
Gişe olayında ise sınıfta kalmış gibi gözüküyorlar. 20 milyon dolar bütçeli film sadece 7 milyon dolar kazandırmış ama tek vizyona girdiği yer de ABD. Diğer ülkelerde sahne aldıktan sonra pek bir şey gelir mi, yoksa adam gibi para kazandırmazsa bizdeki gösterimi de iptal olur mu zamanla göreceğiz artık…

Armored Fragmanı

Yorum Yapın

Arts Blogs