Günün Afişi #11 Los Galacticos?


Iron Man yani Demir Adam’ı izlemeyen kalmamıştır herhalde. Yayınlandığı 2008 Mayıs ayından bu yana 140 milyon dolarlık bütçesine karşın 585 milyon dolar hasılat elde etmiş durumda. Zaten ilk filmin “bana göre” süperliği, aksiyonun bolluğu ve son sahnesinin bize verdiğiyle 2. filmin geleceğini biliyorduk. Hatta o credits aktıktan sonra gelen sahnede Samuel L. Jackson‘ı görmek insanları epey bir heyecanlandırmıştı, tıpkı Hulk‘un credits sonrası sahnesinde olduğu gibi…
Hâl böyle olunca 2. filmi beklemeye koyuldu insanlar.
2. filmin ilk afişini görünce ben de hemen paylaşmak istedim. İlk filmde o gümüşe bakıp “senin sıran sonra yavrucum” diyen Terrence Howard bile aslında bunu belirtiyordu (Gerçi kendisi yerini Don Cheadle’a bırakmış ama olsun.) Şimdi o gümüşü afişte görmek de yüzümde bir gülümsemeye neden oldu.

Yürü be Mickey baba!!!

Iron Man 2’nin dev kadrosundan göze çarpanları yazarak noktalayalım şimdilik;
Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Mickey Rourke, Samuel L. Jackson, Don Cheadle ve ilk filmden güzel asistan Gwyneth Paltrow ile yaramaz çocuğumuz Robert Downey Jr.
Noktalayalım dedik ama noktalamak çok zor. Bu kadro ne böyle? Şuraya yazdıklarımı cımbızla alın. Tek tek. Koyun ayrı ayrı filmlere. Her biri o oynadıkları filmi baştan sona götürürler, ki götürdüler de. Tek tek hepsine şahit oldum. Futbolda bir takımda 1 tane yıldız olması tercih edilir ya hani hep derler “yahu 11 yıldız yerine 1 tane yıldız yeter kardeşim” diye, bu film tam bu lafa zıt gitmiş. Real Madrid’in Los Galacticos’u gibi mübarek. Yine 2010’da vizyona girecek The Expendables kadrosu gibi yıldızlar topluluğuna dönüşmüş.
İki filme de Los Galacticos diyorum, bakalım onlar gibi sönecekler mi? Yoksa yüzleri güldürecekler mi…


2 Comments

  1. ozhi dedi ki:

    >ilk film cok güzeldi ikisinin cikacagini duydugumda sevinmisdim umarim en az ilki kadar güzel olur

  2. Kasux dedi ki:

    >Bu filme isteksiz gitmiştim şimdi dvdisni aldım durup durup izlerim:)

Yorum Yapın

Arts Blogs