Grinin 50 Tonu’na Tanıdık Başrol!

< style="text-align: justify;">Hollywood’un son dönemdeki en dikkat çeken özelliği, hatta ve hatta 5 filmden 3’ünde çok rahat görebileceğimiz romandan beyazperdeye uyarlamalarına gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Güncel veya kült hiç farketmiyor, buldukları her materyali büyük perdeye uyarlamak için elinden geleni yapan para babası abilerin son avı da 37 ülkede 70 milyon kopyadan fazla satan üçlemenin ilk halkası Grinin 50 Tonu olmuştu.

Fırsat buldukça kitap okusam da bu tarz popüler kitaplara bir türlü ısınamadığım için gözatmadığım Fifty Shades of Grey, inanılmaz akıcılığı yüzünden mi yoksa erotik unsurların bir hayli bolluğundan mı (direk yetişkinler için yazılmış olduğunu duymayan var mı) bilinmez, muazzam bir patlama yaptı. Şu an herhangi bir kitabevine gitseniz belki hala en çok satanlar listesi diye ayırdıkları rafta en azından ilk iki kitap sere serpe duruyordur. Universal de bu fırsatı tepmedi ve hemen kaptı projeyi.

E.L. James‘in yazdığı romanın beyazperde uyarlamasını kaleme almak için, iptal edilen Terra Nova dizisinin senaristi Kelly Marcel‘e emanet etmişler. Yönetmen koltuğunda ise şimdiye kadar 4 kısa film, bir de Nowhere Boy adlı uzun metrajlı film çeken İngiliz Sam Taylor-Johnson oturacak. Çekimleri Ekim ayında başlayacak filmin en dikkat çeken tarafı ise Green Street Hooligans‘daki psikopat rolüyle radarımıza takıldıktan sonra yıllardır Sons of Anarchy dizisinde severek izlediğimiz, son dönemde de popüler yapımlarda (misal Pacific Rim) yer almaya başlayan Charlie Hunnam. Kitabı okumadığım için bilemiyorum ama Christian Grey karakteri şu an o kadar biliniyor ki, kitabın hayranları ne kadar tatmin olacak bu seçimden sonra merak etmekteyim. Bu arada kadın başrol olarak da, Anastasia Steele karakterini canlandırmak üzere, daha önceden 21 Jump Street, The Social Network gibi yapımlarda yer alan 23 yaşındaki aktris Dakota Johnson‘ı seçmişler.

Bu kadar popüler ve bu kadar beklenen bir yapım için hem kamera arkasına hem de kamera önüne bu kadar çaylak bir takım çıkarmakla rus ruleti mi oynamak istiyorlar yoksa ufaktan bir heyecan arayışı içindeler mi yoksa Hunnam’a çok mu güveniyorlar bilemiyorum ama seçimler bana biraz hafif geldi. SOA’nın Jax’ine lafım yok elbet, izlediğim hiçbir işinde sırıtmıyordu hatta Sons of Anarchy’de döktürüyor senelerdir ama kalan ekibin nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Hele hele içeriğinde bu kadar ağır seks öğeleri barındırdığı söylenen bir kitabın sinemada izlenebilecek hale getirilmesi işinin altından nasıl kalkacaklar hep beraber göreceğiz.

Grinin 50 Tonu, ABD’yle aynı anda 1 Ağustos 2014’de vizyona girecek. Kadronun nasıl şekilleneceği önümüzdeki günlerde gün ışığına çıkar, ben de haberi güncellerim.


Yorum Yapın

Arts Blogs