Görsel Efekt Oscarı’na 3lü aranıyor!


Avatar

District 9
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Star Trek
Terminator Salvation
Transformers 2

2012Liste böyle. 82. Oscar ödüllerinin En İyi Görsel Efekt adayları için belirlenen 7 finalist, bunlardan 3 tanesi kırmızı halıda yürüyecek. Olaya görsel efekt olarak baktığımda tabii ki en kuvvetli adayım 2012 ama şunu da belirteyim, Avatar’ı izlemek nasip olmadı. Gerçi o da 3 boyut olayına takılacağı için biraz garip geliyor insana. Sonuçta 3 boyutlu olduğu için görsel açıdan kat kat üstündür diğerlerine göre. Listeden izlemediğim tek film Avatar bu arada. Diğerlerinden bir tek 30 milyon dolar maliyetli District 9 birazcık daha ön planda diyebilirim kendi açımdan. O da fiyat/performans olarak yani maliyet/görsel efekt olarak ortaya koyduğu başarıdan ötürü.
İlk 3 seçecek olursam, 2012, Ditrict 9 ve Avatar‘ı izlemesem de aldığı övgülerden sonra Avatar diyorum. Ama District 9 yerine Terminator isimden seçilir gibime geliyor. Peki sizin top3 ne durumda?

7 Comments

 1. babasicarlos dedi ki:

  >Avatar'ı henüz izlemedim ancak yorumlara baktığım zaman konudan daha çok görsel efektleri konuşuyor.. Bu kadar övgü alan bir film büyük ihtimalle oscarıda alacaktır….

  Benim üçlü adaylarım..

  Avatar
  Transformers 2
  2012

 2. tyler78 dedi ki:

  >Bence seçilen üçlü Avatar, District 9 ve 2012 olacak. Ben de bir tek Avatar'ı izlemedim. Ama ödülü Avatar'ın alacağına eminim.
  District 9 tabii ki 30 milyon dolarla harika bir iş çıkarmış ama oscar bu orana bakmayacak. Çekişme Avatar ve 2012 arasında geçecek ve Avatar alacak. Demedi demeyin. 😛

 3. SirEvo dedi ki:

  >Benim de beklentim o yönde tyler. Ama hani 3. adayım da belirttiğim olaylar yüzünden D9. 🙂

 4. Bubenmishim dedi ki:

  >avatarı ben de izlemedim ama bende liste başı oynar..(ganyan gibi oldu):::))))
  avatar
  2012
  transformers 2

 5. Kasux dedi ki:

  >avatar almasında herkes alsın yaa çok pis gıcık oldum şu filme kusura bakmasın cameron amca:)

 6. benay dedi ki:

  >aynı ilk 3 e sahibiz 🙂 ben district 9 a gitsin isterim ama avatar götürür bence ödülü…

 7. Cem Ertem dedi ki:

  >içim yanıyor a dostlar. 2012 aday adayı oldu güzel ama aday olamadı. ah ulen ah. hak ediyordu halbuki. terminatör de kıyısından girebilirdi…

Yorum Yapın

Arts Blogs