Dizilerden Haberler: Girls, Game of Thrones ve…

Efsanevi Dexter’ımıza hoşçakal dediğimiz yılın ardından yeni senede televizyonda ne izlesek diye bakınaduralım, ben Him & Her‘e takılı kaldım. Şu ana kadar 4 sezonu yayınlanan ve başladığım gibi 2 sezonunu devirdiğim İngiliz komedisiyle ilgili birkaç satır yazarım belki önümüzdeki zaman diliminde ama şimdilik size popüler dizilerden birkaç haber vereyim istedim. HBO odaklı bir yazı olmasını düşünerek başlamadım ama efsaneleri yapan HBO olunca dayanamadım. Girls’ün 4. sezon onayı, Game of Thrones’un dönüş tarihi, Boardwalk Empire’dan seyircisine kötü haber ve Entourage ekibinin tekrar buluşması… Hepsi yazının devamında.

Girls. HBO’nun son bombası. İzlemeye doyamadığım nadir dizilerden. O kadar içten yaşıyor ki Hannah olayları, seyirciye yetmiyor 10-12 bölümlük sezonlar. 3. sezon başlayacak diye bekliyorduk biz. Ki 12 Ocak’da (yani 2 gün sonra) başlayacak da. Ama daha 3. sezon başlamadan 4. sezon onayını verdi kanal. 2. sezon 2. bölüm yayınlanırken 3. sezon onayını alan dizi çıtayı biraz daha yükseltip, sezon daha başlamadan sonraki sezonun onayını aldı. HBO bu kadar güveniyor. Ben de güveniyorum. Şiddetle de tavsiyedir. Ama 18+ olduğunu da hatırlatayım. Yeni sezona dair ipucu vermesi açısından bir şeyler görmek isterseniz yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Game of Thrones. Üzerine ekstra bir şey söylemeye gerek bile yok. Damgasını vurdu geçti son birkaç yıla. 3 sezondur en çok izlenen dizilerden biri oldu. Hakediyor da. Enfes bir prodüksiyon, kallavi bir karakter çeşitliliği ve hiç bitmeyecek bir dünya. Daha uzun yıllar da göz zevkimize hitap edecek gibi duruyor. Gerçi son sezon biraz vasat gibi geçse de benim açımdan, her halükarda göz açıp kapayıncaya kadar biten bölümleri düşünürsek, bizi mest eden finalleri düşünürsek merakla beklemeye devam ediyoruz. 4. sezon, 6 Nisan 2014‘de 3. sezonun kaldığı yerden başlayacak ve 10 bölüm olarak karşımıza çıkacak. Daha 3 ay var ama, sayılı gün çabuk geçer diyelim.

Entourage. Hollywood’da voleyi vurmuş, vurmak isteyen, vurup batan karakterleriyle tavsiyesini de yaptığım çıtırlık HBO dizisi. 8 sezon oynayıp final yapmıştı. Filmini bekliyorduk. Ocak 2014’de çekimler başlayacak demişlerdi. Önce Ari Gold karakteriyle kendini sevdiren Jeremy Piven paylaştı ekibin tekrar buluşmasını, ardından dizinin yazar ve yönetmenlerinden Doug Ellin “Let the games begin” diyerek tweetledi bir kez daha. Çekimler önümüzdeki hafta başlayacak fakat vizyon tarihiyle ilgili şimdilik bir bilgi yok.

26 Şubat 2014 Edit: Vizyon tarihi belli oldu. 12 Haziran 2015’de kavuşacağız bizim ekibe.

Boardwalk Empire. İlk sezonunu çok büyük keyifle izleyip, sonra bir şekilde unuttuğum dizi. İzlemeyi unutmadım da, bir şekilde görüş alanımdan çıktı. İçki yasağının olduğu Amerika dönemini muhteşem bir dille anlatan, karakterleri ve oyuncularıyla sağlam bir izleyici kitlesi yaratan dizi 4 sezonunu devirmişti. HBO yeni paylaştı duyuruyu, 5. sezon final sezonu olacak. Önceki 4 sezon olduğu gibi yine Eylül’de başlaması beklenen dizi için şimdilik belirli bir tarih yok fakat hayranlarının ne kadar üzüldüğünü tahmin edebiliyorum. Steve Buscemi önderliğinde Altın Küre ve Emmy’ye doymayan dizinin adına yakışır bir final sezonu olur umarım.

Dizi kanallarının en cesuru HBO’dan haberler böyle. Son 1-2 günde epey gelişme olunca paylaşayım istedim. Him & Her‘ü unutmayın, fırsatınız olursa bir diğer İngiliz polisiye-komedisi (ama bu sefer absürd) A Touch of Cloth‘u da araya sıkıştırıverin.


Yorum Yapın

Arts Blogs