Gerek yok ellere…

Konfederasyon Kupası’nı alırkenki tempodan farksız bir şekilde alınan bir galibiyet daha. Tıpkı Kuzey Kore maçında olduğu gibi, son dakikalarda yenilmesini beklediğim gol bu sefer biraz daha erken geldi ama karşınızda isteksiz, pres yapmayan bir takım olunca maç da başladığı gibi, anlık alevlenmelerle, bazı alevlerin de gole dönüşmesiyle bitti.
Maçtan akıllarda kalan çok pozisyon var aslında, başta Fransız hakemin müsabakaya damga vuran kararları…
Önce Fabiano’nun 3 kişiyi çalımlarken 2 kez elle kontrol ettiği ama şahane bir gole imza attığı pozisyonda 2 eli de görmezden geldi. Üstüne Fabiano’yla girdiği ikili diyalogla enteresan bir enstantaneye imza attı.
Ardından Elano’ya gelen kırmızı kartlık ve sakatlamaya yönelik hareketi de es geçti, ama Elano sakatlanıp oyundan çıktı.
Elano sakatlanıp çıkarken bir diğer Galatasaraylı Keita oyuna girdi ama neden ilk11’de başlamadığını da oynadığı süre boyunca bizlere sundu. Önce kırmızı kartlık bir hareket yapıp sarı kartla kurtuldu, ardından Kaka’nın hareketi göğsüne gelmesine rağmen suratını tutarak geçen sezon boyunca yaptığı sahtekarlığı Dünya Kupası gibi tüm dünyanın izlediği bir maça taşıyıp Kaka’nın 2. sarıyı yiyip atılmasını sağladı.
İlginç bir istatistikse, bir Afrika takımı Dünya Kupalarında ilk kez gol attı Brezilya’ya bunca senedir…

Sonuç olarak kötü bir oyun ve az gollü bir maç beklerken, kötü bir oyun, bol gollü bir sonuç ve saçma sapan bir hakem performansıyla Brezilya bir üst tura çıkmayı garantiledi.
Dunga zaten açıklamıştı benden iyi bir oyun beklemeyin, ben skor adamıyım diye ama futbolculuk kariyerinde kaldırdığı bu kupayı bir de teknik direktörken kaldırmak istiyorsa şu oyundan fazlasını yapmalı. Tamam, yürüyerek de maç alacağını bizlere gösteriyor ama tünelin sonunda pek ışık yok.

Dünya Kupası şimdilik Brezilya için iyi gidiyor. Kasmadan sonuca gidiyorlar. 2 maçta 6 puan, atılan 5 gol. Her gol de ayrı bir güzel. Öyle kaleci hatası, kendi kalesine vs. değil, şahane ara paslar, elle kolla atılan çalımlar, ve tabii ki Maicon.
Özellikle Kuzey Kore maçında bir başkaydı. 3 ayrı kulvarda deliler gibi mücadele edip mutlu sona ulaşmış, bütün Inter maçlarında forma giymiş bir de geliyor Brezilya Milli Takımı’nı taşıyan adam oluyor. Maicon demişken, “o” golle veda edelim bu seferlik. Sanırım bu gol PES’te falan olsa rakipler epey ağlardı…


4 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >Hakem olayı hiç görmeden nasıl verebiliyor, çok ilginç. Videosu:

 2. SirEvo dedi ki:

  >Link çıkmamış abi ben ekleyeyim senin yerine. 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=Q52HvF32ZCk&feature=player_embedded

 3. arnawut dedi ki:

  >o diilde sir, remember me filmini izleyip güzel bi post atmanı temenni ediyorum. çok iyidi diyebilirim…

 4. SirEvo dedi ki:

  >Yok abi ya, hem türü hem de başrol oyuncusu açısından hiç çekici gelmiyor…

Yorum Yapın

Arts Blogs