Gelecekten kısa bir film; The Gift

Kısa filmlerin Hollywood’daki etkisi tartışılmayacak bir boyuta doğru ilerliyor. İlk aklıma geleni District 9’un yönetmeni Neill Blomkamp‘in 2005’te yaptığı Alive in Joburg adlı kısa film ve devamındaki District 9 macerası. Ne kadar başarılı bir film ortaya çıkardığını da belirtmiştim. En azından ben çok beğenmiştim. Ardından benim de paylaştığım bir kısa film vardı; Panic Attack. Cüzi bütçesiyle şahane bir kısa film yapan Uruguaylı Federico Alvarez, youtube’daki patlamasının ardından Sam Raimi’nin radarına yakalanmıştı. Onun akıbeti hakkında henüz bir bilgimiz yok ama sırada başka bir kısa film var. Carl Erik Rinsch‘den The Gift.

Phillips’in TV satış amacıyla yaptırdığı bu reklam filmi gelecekte, Rusya polisiyle bir münasebete giren robotun başından geçen kısa macerayı anlatıyor. Önce Carl Rinsch‘den bahsetmek gerek aslında. Kendisi Ridley Scott‘ın yapım şirketi için çalışan bir reklam yönetmeni ve geçenlerde çıkan bir habere göre; efsane Alien serisinin 5. filmi için kamera arkasındaki yönetmen koltuğuna oturacaklar arasında adı geçmekte. Henüz net bir şey yok tabii ki ortada. Ama net olan bir şey var ki, ’94 ve ’96 yıllarında 2 kısa film yapmış olan Carl’ın, 2011’de vizyona girecek Creature from the Black Lagoon adındaki Bilim-Kurgu filminin ve 2012’de çıkması beklenen samuray temalı aksiyon filmi 47 Ronin‘in yönetmen koltuğunda oturacak olması.
Şimdiye dek uzun metrajlı bir film üretmiş olmasa da The Gift’ten gördüğümüz kadarıyla kendisi bu işe epey yatkın. Uşaklık yaptığı eve gelen bir hediye sonucu kendisini bir anda aksiyonun ortasında bulan robotu anlatan kısa filmi aşağıya ekledim, müthiş olmasa da ben beğendim diyebilirim. Bu arada youtube dışında aradım ama bulamadım. Bulan varsa yorumlara eklesin bir zahmet, yazıya iliştiriveririm ben de.


4 Comments

 1. Anonymous dedi ki:

  >Çok başarılı olmuş.

  Video'nun vimeo linki:
  http://vimeo.com/10781772

 2. SirEvo dedi ki:

  >Teşekkürler Adsız. 🙂

 3. hedehödö dedi ki:

  >güvenlik güçleri half life 2'deki elemanlara çok benziyor.Esinlenilmiş mi acaba?

 4. SirEvo dedi ki:

  >Sormadım vallaha. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs