Geleceğe Dönüş 1 ve 2 Arasındaki Farklar

İzleyip bıkmadığımız, televizyonda her denk geldiğimizde en az 10-15 dakika veyahut reklama girene kadar mutlaka takılı kaldığımız, Christopher Lloyd ve Michael J. Fox ikilisini hafızalarımıza kazıyan efsane seri için güzel bir video hazırlamışlar.

Biliyorsunuz ikinci film, ilk filmin kaldığı yerden devam ediyordu. Devam ediyordu etmesine ama aradan geçen 4 yıllık sürede McFly‘ın kız arkadaşı Jennifer Parker‘ı canlandıran Claudia Wells ile yollar ayrılıp yerine Elisabeth Shue geçince haliyle o sahneyi de baştan çekmek zorunda kalmışlar. Tabii bu geçen sürede oyuncuların yaşlanma katsayılarını da hesaba katarsak sırf o sahne için filmin tamamında makyaj yapmak yerine sırf o sahneyi tekrar çekip sanki ilk filmin son sahnesi gibi ortaya koyma düşüncesi işte aşağıdaki farklılıklara yol açmış.
Tabii ben şu videoyu görene kadar ne bu oyuncu değişikliğinden ne de bu sahnenin tekrar çekildiğinden haberdardım. Videoyu izleyince aradaki farkların ne kadar fazla olduğunu göreceksiniz ve en az 10 defa izlediğiniz serideki bu değişiklikleri daha önceden nasıl farketmedim diye düşüneceksiniz gibime geliyor. Keyifli seyirler demeden önce seriyi izlemeyenler için spoilerın kralı olduğunu söylememe gerek yok sanırım ama hani şu efsaneyi izlemeyen de varsa o spoilerı yemeyi hakediyor, kusura bakmasın. 🙂


2 Comments

  1. Edizliv dedi ki:

    >1 deki kız daha güzelmiş:D

  2. 0. Tekil Şahıs dedi ki:

    >ohaa muhteşem!

    defalarca seyredip de bu farkları farkeden kaç kişi vardır acaba 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs