Game of Thrones’da Kim Kiminle Nerede?

Showtime ile beraber en çok sevgi beslediğim kanallardan HBO‘da yeni bir fantastik-tarihi dizi başladı; Game of Thrones. Adamlar öyle iyi bir prodüksiyon yapmışlar ki, 1 saatlik dizi hiç bitmesin istiyorsunuz.

Böyle krallıklar, prensler falan pek sevdiğim bir tarz olmamasına rağmen diziye başladığınız gibi içine çekiyor. Acayip geniş bir yelpazesi var. Hani bazı diziler tek karakter üzerinden ilerler ya, bunda nereye baksanız ayrı bir karakter fışkırıyor ve hepsine ayrı ayrı arka plan konusu verseler yüzyıllarca devam edecekmiş gibi bir havası var.
Tabii karakterler bu kadar fazla olunca, konuşmalar sırasında kim kimden bahsediyor kafanız karışıyor çoğu sefer. İşte tam orada devreye girecek birkaç resim var. Belki ihtiyacınızı görür.

Diziyi takip edenler için resimler yardımcı olur, etmeyenler için de ara gaz hesabı başrolde Sean Bean olduğunu söyleyeyim. Benim tavsiyem türüne falan bakmaksızın diziye başlayın. Hikayesi, çekimleri, müzikleri, karakterleri, oyunculukları, kısacası her şeyiyle “gel beni izle” diye bağırıyor.

Resme tıklayarak büyük haline ulaşabilirsiniz ama bana o da yetmez diyorsanız buradaki işinizi görecektir. 3 bin küsür çözünürlükte.
Eğer “ben hangi karakter kiminle ne yapıyor öğrenmek istemiyorum. Bana hangi evde kimin yaşadığını göster” diyorsanız da sizin de işinizi görecek bir çalışma var. O da burada.

Bunların hiçbiri işinizi görmediyse, direkman HBO’nun özel olarak hazırladığı sayfaya buyurun diyorum o zaman.


4 Comments

 1. Junon dedi ki:

  >çok iyiymiş bu ya… ben de severek takip ediyorum diziyi, film tadında ilerliyor.
  Camelot ve Game of Thrones bu sıralar favorilerim

 2. SirEvo dedi ki:

  >Camelot bana çok uzak. 🙂

 3. AYMIR dedi ki:

  >Evet cidden sadece diziyi izleyemler için gerekli bir çalışma, teşekkür Evo :good:
  Kitabını okuyan bir fanatik yapmıştır kesin bu soy ağacı tarzındaki çalışmayı :oleyo:

 4. Anonymous dedi ki:

  >Camelotdaki Arthur tüm diziyi bitiriyor.
  Bu kadar yanlış bir seçim olamaz.

Yorum Yapın

Arts Blogs