Game of Thrones 2. Sezondaki Görsel Efektler

Son yılların belki de en değerli yapımlarından biridir Game of Thrones. Sırf gerçek mekanlarda çekiliyor olması bile bendeki yerini ayrı kılar ama öyle bir karakter, senaryo, çekim, kurgu, müzik zenginliği var ki diziyi izlerken kendinizden geçiyorsunuz. Sırf onlarla da kalmıyor, görsellik de inanılmaz tatmin ediyor tabii.

2. sezon için kısa bir video yayınlanmış. 2. sezona dair kilit sahnelerin de yer aldığı bu kısa izletide bakın bu sahneleri bu kadar basit meydana getirdik diyorlar adeta. Kurtlardan ejderhalara, kalelerden patlamalara kadar gerektiğinde gerektiği gibi ekrana aktarılan birkaç sahnenin kamera arkası tadındaki görüntüleri sunmuşlar. Hiç var olmayan kaleler veya üzerinde ufak tefek oynamalar yapılan kareleri gördükçe insan bilgisayar teknolojisinin daha ne kadar gelişeceğini düşünüyor. Yakında oyunculara da ihtiyaç kalmayacak sanırım.

2. sezon sırasında izlediğimiz birkaç sahnenin nasıl oluştuğuna bakmak isterseniz tavsiye ederim. Ancak diziye henüz başlamadıysanız (ki hangi türü seviyor olursanız olun asrın hatasıdır GoT’a başlamamak) veya 2. sezona geçmediyseniz videoyu sakın izlemeyin. Çok çok önemli birkaç sahne olabilir içeride.


Yorum Yapın

Arts Blogs