"Fringe" 5. Sezon Onayını Aldı

Ha gitti ha gidecek, ha yenilendi ha yenilenecek derken Fringe hayranları için güzel haber geldi sonunda. Fringe, bir sezon daha bizimle. Ama sadece bir sezon daha.

İlk sezonlara nazaran düşen heyecan ve sürükleyiciliği muhteşem bir bölümle geri getirmişlerdi. Aslında benim sevdiğim olaylar değil bunlar. Bütün bir sezon yat. Seyirciye doğru düzgün bir şey verme, bütün hikayeyi kıçı kırık bir aşk hikayesine bağla, sonra efsane bir bölüm çekip “biz daha ölmedik” ayaklarıyla seyirciyi geri kazan.
Ama 4×19 – Letters of Transit de öyle sağlam bir bölümdü ki, göz kırpmadık izlerken. Kötü diyene de rastlamadım zaten, amazing’di yani.

Peki şimdi ne olacak? Olacağı şu. Dizi 11 Mayıs’daki sezon finaliyle aramızdan kısa bir süreliğine ayrılacak ve yeni sezon çekimlerine başlanacak hemen. İlk 4 sezondaki gibi 20 küsür bölüm yerine, 5. sezon sadece 13 bölümden oluşacak ve bu sefer noktayı koyacak. Tabii biz böyle diyoruz ama belli olmaz. İyi bir 4. sezon finali ve sağlam bir yeni sezon açılışıyla bütün planlar değişebilir, sonuçta işin ucunda para var.

Hayırlı uğurlu olsun. Fringe hastalarının bu habere deliler gibi sevineceğimden eminim. Tabii hâlâ Fringe Fringe diye yanıp tutuşanlar kaldıysa. Açıkçası benim için bu sezon bitmişti. Güzel bir finalle kapatsalar çok iyi olacaktı ama dediğim gibi işin ucunda para olduktan sonra…


One Comment

  1. dinamo dedi ki:

    >Fringe bu sezon oldukça kötü ama insan önceki sezonları düşündükçe daha iyi bölümlerin yapılabileceği ümidini taşımak istiyor. pozitivist gerçekliklerle metafizik fenomenlerin geçmişte ortaya atılmış tuhaf hipotezlerin bir dizi içinde kurgulanması bana her zaman çok keyif vermiştir. walter'ın espri anlayışı ve olaylara yaklaşımındaki o heyecanlı tavır ayrıca keyiflendiriyor, olivia karakteri ise gözüpek ve mesafeli duruşuyla çok özgün bir dizi karakteri örneği.

Yorum Yapın

Arts Blogs