Fırsatı Yakalamak Lazım

< style="text-align: justify;">Yaz aylarına girdiğimiz ve sıcaklığı ciddi manada vücudumuzun her noktasında hissettiğimiz şu günlerde gözlerimiz fıldır fıldır fırsat arıyordur mutlaka. İşimiz, meşguliyetlerimiz mutlaka vardır ama tatili olsun, gezilerimiz olsun insan kendini bir yere atmadan, farklı bir hava solumadan duramıyor bu sıcak yaz günlerinde. Akla da en başta Uçak Bileti Fırsatları geliyor elbette. O sizin turşunuzu çıkartan, saatlerce oturarak seyahat ettiğiniz otobüs yolculuklarından sonra uçakla tanıştınız mı öyle güzel posta koyuyorsunuz ki 4 tekerlekli araçlara, neredeyse otobüsle aynı fiyatlara bilet bulabildiğiniz uçakların güvenli ve hızlı kollarında buluveriyorsunuz kendinizi.

Uçak yolculuğu kimine göre çok sıkıntı veren bir şey, kimi için de ayrı bir keyif kaynağı. Sıkıntı çekenlerin müzdarip olduğu çok detay var tabii. Yükseklik korkusu bir taraftan, o basıncın kafadaki etkisi bir yandan, ya düşerse korkusu bir yandan derken insan 1 saatlik yolculuk için günlerce kafayı yiyebiliyor. Ama biraz mantıklı düşündük mü otobüs yolculukları o kadar büyük bir külfet ki, anlatamam. Son sefer değil, bir önceki İstanbul yolculuğumda mesela, döneceğim tarih kesinleşmediği için bir türlü uçak bileti alma şansım olmadı. Son 1-2 gün de bilet fiyatları uçuşa geçince tercihimi otobüslerden yana kullanmak zorunda kaldım (tamamen duygusal) ve hayatımın hatasını yaptığımı daha feribotla Bursa tarafına geçerken farkettim. 7,5 saatlik yolculuğu göze almışken de 10 saatlik bir patlama yaptı ki bize bu yol, hani tekrar binmem için ya deli olmam gerektiğini düşünüyorum, ya da uçak mürettebatının uzun süreliğine greve çıkmış olması gerekiyor.

Sehirfirsati.com’dan o dönemde haberim yoktu elbette. Elimin altında bir fırsat sitesi olsaydı o uçak bileti fiyatlarını gördükten sonra ilk bakacağım yer burası olurdu sanırım. Hem şansımı ciddi bir şekilde arttırmış olurdum o rezil yolculuktan kurtulmak için, hem de sevdiklerimle biraz daha fazla vakit geçirme şansım olurdu gurbet ellerde. Siteye girip bir üyelik yaratıyorsunuz kısa sürede, ondan sonra o fırsat benim bu fırsat senin modunda indirimden indirime koşuyorsunuz. Alışveriş üzerine aklınıza gelebilecek her kategoride indirim mevcut. %70-80’e varan indirimlerden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken ise belirtilen saatten önce kampanyaya tıklamak. Tatil fırsatları, yemek fırsatları, giyim, sinema, aklınıza ne gelirse sitede mevcut…


Yorum Yapın

Arts Blogs