:) Fenerbahçelilik

İşte Fenerbahçe, işte Fenerbahçeli bir oyuncu. Formasının üstüne en çok yakıştığı oyuncu. Helal olsun Bilica, senin ayaklarından, hatta Ertem Şener gibi her yerinden öpüyorum. Bizim Fenerbahçeliliğin ne demek olduğunu hatırlamamızı sağlayan bu hareketinden dolayı seni kutluyorum. Bu maçı yöneten hakem üçlüsünü, dörtlüsünü, beşlisini, altılısını… hepsini tebrik ediyorum. Sizler olmasanız ne olur bu Fener’in hali? 🙂
Size bunlar yakışıyor, aynen devam Fenerbahçe, müthişsin Fenerbahçe.

Ekleme: Bobiler ahalisi müthiş çalışmalara imza atmış. Altta bir tanesi, burada hepsi. Özellikle patlayana bittim.


7 Comments

 1. hedehödö dedi ki:

  >klasik halı saha topçusu 🙂

 2. SirEvo dedi ki:

  >Halı saha mı? Yoo bence o formayı hakediyor, forma da ona çok yakışıyor.

 3. cemo dedi ki:

  >Sayesinde az kaldı maç gidiyodu.Blica gibi 2.sınıf futbolcuların fenerbahçede ne işi var….

 4. Mclaren dedi ki:

  >Ben gereken açıklamayı yaptım Sirevo.

  http://mclarenbar.blogspot.com/2010/04/besiktasn-eti-budu-ne.html

  Yazının hem Bilica'nın çirkefliğini hem de Beşiktaş'ın halet-i ruhiyesini sağlam özetlediğini düşünüyorum. O herife orada o cevabı Bobo verecekti, olmadı.

 5. vidanjör dedi ki:

  >Bu konu ile ilgili sağda solda okuyorum. Zaten Bobo topu kalecinin üzerine vurdu vs. Bobo penaltıyı kaçırabilir, Beckham'ın bile penaltı kaçırdığı bir oyunda Bobo kim ki penaltı kaçırmayacak. Beşiktaş Fenerbahçe ile berabere de kalabilirdi, yenebilirdi, yenilede bilir. Tarih hepsine şahit oldu. Ama senep olsun ya da olmasın niyetin önemli olduğu bir durum var. Sahada kişilik ve karakter sergilemek. İşine saygı, kazansan bile arkadandan "karaktersiz" kelimesini kullanmadan kazanabilmek. Futbolla çok içli dışlı biri olmasam da bu tür hareketler tahamül sınırımın çok üzerinde oluyor. Bilicanın bu hareketi içinde bulunduğu düşünce tarzını ve kişiliğini ortaya koyuyor. Tüm Fenerbahçe takımına maletmek ne kadar yanlışsa Bilica gibi halsiyet yoksunu, işine, iş arkadaşlarına, meslektaşlarına saygısı olmayan bir futbolcunun Türkiye'nin en büyük takımlarından birinden para kazanması da o kadar yanlıştır.
  Sağda solda karşılaşıyorum neden Beşiktaş'ı tutuyosun diye. İşte tam bu sebepten. Pascal Nouma'nın "tombala çekme" olayı bu olayın yanında o kadar masumane kalmasına rağmen Beşiktaş yönetimi takım için o kadar önemli bir oyuncu olmasına rağmen bu hareketin klüp karakterine yakışmadığı için biletini kesmiştir. Birlikte çalıştıkları, bünyesinde bulunan insanlar kişilerin ve kurumların güvenilirliğini, karakterini, halsiyet ve yapısını oluşturur.
  Bu hareketi Fenerbahçe Camiasına mal edemeyiz tabi ki ama bu hareket karşısında tepkisiz kalırlar, bu oyuncuya bir daha o formayı giydirirlerse de şu anlamı gönül rahatlığı ile çıkarabiliriz. "Bu oyuncu ne kadar karaktersiz olsa da, bizim ona ihtiyacımız var, kazanacağımız şampiyonluk 100 yıllık geçmişimizde insanlara verdiğimiz, vermeye çalıştığımız tüm değerlerden çok daha önemli, işini onuru ile yapmayan insanları bünyemizde barındırma pahasına bu yarışı kazanmalıyız."
  İşte böyle büyük bir camia için bu hareket Bilica'nın yaptığı bu eylenden çok daha halsiyetsiz bir duruş görüntüsü veriyor.

 6. beenmaya dedi ki:

  >ne oynadığımız kötü futbol, ne Lugano'nun eli, ne Bilica'nın ayağı, ne hakemin cebinden çıkamayan kartları hiçbirinin önemi yok gözümde…çirkinliklere bulaşmadan, efendice, edeplice oynadık ve yenildik. edepsizce, çirkince kazanmadık. işte en büyük farkımız da bu bizim…

  ben galip gelmek için her yol mübahtır zihniyetine karşılık böylesine efendi ve edepli olabildiğimiz için gurur duyuyorum takımımla.

  not: bu arada bu yolladığım 2. yorum olabilir. hata verdiği için tekrar denedim….

 7. Tufan dedi ki:

  >Fenerbahçeliyim; bu sene Fenerbahçe sürünüyor diye düşünüyorken şampiyonluğa aday olmamız rakiplerimizin kalitesi hakkında soru işaretleri uyandırıyor. Türk futbolu olarak düşünürsek hepimiz üzülmeliyiz.

Yorum Yapın

Arts Blogs