Fenerbahçe:2 – Ozan İpek:3

Maç başladı, 2-0 öne geçti Fenerbahçe. Tamam dedim fark olacak. Güiza’ya gelen her top eriyip gitti forvet hattında. Çıksam benim bile atacağım pozisyonlardı. Güiza kaçırdıkça Fenerbahçe’nin direnci düştü. İlk yarı süper bir maç olsa da, ikinci yarısı yerde yatanlar ve faullerle geçmeye başladı. Güiza’nın kaçırdıklarından sonra taraftar da çıldırınca yuhlamaya, ıslıklamaya başladılar. Semih sesi tüm taraftarların ağzından fırladı birkaç dakika boyunca. Daum “HAYIR” dedi net bir ifadeyle tribünlere dönerek. Ama 5 dakika sonra da oyuna almaktan geri kalmadı. Onun girmesi de hiçbir şeyi değiştirmedi ve 70. dakikadan sonra oyundan düşen Fenerbahçe, bizi 5 dakikada attığı 2 golle yenen Bursaspor’dan 7 dakikada 2 gol yiyerek epic comeback yapmasını sağladı yeşil-beyazlıların.

Maça damga vuran tek isim ise, 90 dakika boyunca oynadığı futbolla ve skora kattıklarıyla tartışmasız Ozan İpek’ti. Koştu, mücadele etti, ikili pozisyonlara girdi. Futbol adına her şeyi yaptı. Ama bunların dışında 2 gol ve 1 asistiyle adeta Fenerbahçe’yi liderlikten ve içeride alacağı bir galibiyetten etti.
Maça olumsuz manada damga vuran diğer adam da yine tartışmasız Güiza’ydı. Bütün maç sağa sola koşmaya çalışsa da 2-0’dan sonra girdiği %100lük pozisyonları gole çeviremedi ve oyundan alınırken de yuhlandı, ıslıklandı, küfürlerin hedefi oldu. Ama İspanya’da gol kralı olmuş bir adam için bu kadarı fazlaydı ve yedek kulübesinde gözyaşlarına hâkim olamadı.

Güiza’nın gözyaşları, Ozan İpek’in harika oyunu, Fenerbahçe defansındaki Bilica-Deniz-Önder’in yaptığı inanılmaz hatalar ve Bursaspor’un yılmayan oyununun ön plana çıktığı maçtan benim aklımda kalanlar bunlar. Teknik taktiğini yapacak çok insan var zaten, ben girmeyeyim… 🙂


6 Comments

 1. Evren - Sahne dedi ki:

  >Bursa'lı olarak mutluyuz 🙂

 2. Bora-MAN dedi ki:

  >Üzülüyorum ben bu adama

 3. tyler78 dedi ki:

  >Hehe, çok sevindim. 😀

 4. Guyjre dedi ki:

  >Bir fenerli olarak üzülemedim bile. Salla feneri, galatayi, Bursa sampiyon olsun ikisinden de daha iyi oynuyor.

 5. mit dedi ki:

  >Her ne kadar Feer'in malup olmasına acayip sevinsem de Guiza'ya üzülmeden edemiyorum. Yazık vallahi adama… Bu Fener yabancılarına karşı hep böyle vefasız.

 6. SirEvo dedi ki:

  >@Evren – Sahne
  Ben yapım gereği, insanlara veya kurumlara aşırı kin besleyemiyorum. Mesela Bursaspor Beşiktaş'ın can düşmanı ama benim içimde öyle bir olay yok. Bursa'nın Fener'i yenmesine çok sevinmesem de hakettiler.

  @mit
  Güiza'nın bu hallere düşürülmesi gerçekten büyük bir ayıp. Ama o da görevini yerine getirecek. Ya da Daum'a söylesin maça başlamasın hiç. Gol'ün G'sinden bi haber dolanıyor her maç sahada..

Yorum Yapın

Arts Blogs