EZEL’deki kaza fiyasko mu?

Öncelikle belirteyim, diziyi güncel takip etmiyorsanız/edemiyorsanız, ileride başlamayı düşünüyorsanız veya son 2 bölümü henüz izlemediyseniz resme dahi bakmayın.

Kurgusuyla, oyunculuklarıyla, senaryosuyla, çekimleriyle, A’dan Z’ye her şeyiyle son yılların en önemli yerli dizilerinden biri olarak gördüğüm Ezel’in 8 Kasım 2010 akşamı yayınlanan 42. bölümünde öyle rezil bir hata vardı ki, hani diziyi izlemeyen biri olarak şu sahneye denk gelsem neler düşünürdüm kim bilir.
Yahu, 100 km hıza 5 saniyeden daha kısa sürede çıktığı iddia edilen bir arabanın o mesafeden gelip de bodozlama çarptığı insan evladı nasıl bir mantıklı bulunduğu yerden ters istikamete doğru gidiyor? İleri fırlaması gerekmiyor mu? Şu sahneyi tekrar tekrar izledim ama aklım almadı. Belki dikkat ettiniz ve önemsemediniz, belki dikkat bile etmediniz, belki de benim gibi kafaya takacak şekilde takıldınız siz de, anlatabilecek var mı bu sahnenin nasıl bu şekilde sonuçlandığını? O araba çarptığında ileri savrulması gerekmiyor mu kazazedenin?
Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum? Çarptığı anda üstünden yuvarlanıp arkasına mı düşüyor? O zaman arabanın üstünde neden hiç iz yok diye sorarım ben de. Cam çatlar, ne bileyim kaporta çöker, illa ki bir hasar bırakır arabada.

Resme tıklayarak daha büyük haline ulaşabileceğinizi hatırlatayım…

10 Comments

 1. Sade dedi ki:

  >doğru yorumlamışsın… bende dikkat ettim ama önemsemedim zira bölüm genel itibari ile çok iyiydi.

  bu sahneyi gördüğümde iki şey aklıma geldi.

  * çok basit bir hata. diakkatsizlik.

  * yada kenan birkan "herkesin ezelin kardeşini eyşanın babasının öldürdüğünü düşünmesini istemediği için böyle bir senaryo hazılradı ve sonunda ezel bu görüntüleri görecek ve senin gibi düşünerek kardeşini bulacak" gibisinden -paranoyakca olabilir ama farklı- bir düşünce sanırım 🙂

 2. SirEvo dedi ki:

  >İkincisinden pek bir şey anlamadım abi. 🙂

 3. Sade dedi ki:

  >:) o kadar mı kötü 🙂
  kenan birkan düzenlemiştir, olay sahtedir.
  ezelin kardeşi ölmemiştir olay kenan birkanın bir tezgahtır.
  ancak görüntüye dikkat etmezler! hataları bu olur.
  ezel birgün bu görüntülere ulaşır ve izler. aynı senin düşündüğünü düşünür ve kardeşime araba çarpmış olsaydı kardeşim ters yöne gitmeliydi der ve bu olayın tezgah olduğunu düşünür. elindeki kanıtla araştırmaya başlar ve olayın kenanın tezgahı olduğunu ögrenir. ve kardeşine kavuşur 🙂

  nasıl şimdi oldumu:)

 4. SirEvo dedi ki:

  >Bugüne kadar izlediğimiz Ezel'i düşünürsek olmayacak şey değil ama Mert'in cesedini hepsi gördü, annesi "dokundum oğluma" dedi.
  Hem Mert kendi twitter adresinden, bu seti özleyeceğim gibilerinden bir şeyler yazdı. Sanmıyorum ya, o kadar da ters köşe yapmazlar herhalde. :))

 5. Sade dedi ki:

  >sadece bir fikir 🙂 ama twitterin da da söylediyse zor geri gelmesi demekki 🙂

 6. sannti dedi ki:

  >Diziyi düzenli izlemiyorum, arada bakıyorum, konuyu görünce bir yorum yapayım dedim. Eğer 100+ km hızla geliyorsa araba, çarptığı kişi ileri savrulmaz, havaya doğru savrulur, hatta o momentumla geri doğru gitmesi bile mümkün. Gördüğüm kadarıyla arabanın çarptığı yerde yatıyor zaten eleman, bir hata yok gibi burada.

 7. SirEvo dedi ki:

  >Arabanın çarptığı değil, daha gerisinde yatıyor gibi geldi bana.
  Bir de çarptı diyelim, arabanın üstünde çarptığına dair iz yok, o da garip. 🙂

 8. can metin dedi ki:

  >"ölü taklidi yap gider" demiştir diye düşünüp inci sözlük'e selam yollamışlardır belki:)

 9. UnJusT/LuCiFeR dedi ki:

  >Hocam dizidir bu kadar incelemeye gerek yok ama;

  evet yukarıda birileri söylemiş, o kadar hızlı giden bir araba, ki gördüğümüz üzre kaportası çok yukarıda olmadıgından dolayı, çarpan insana takla attırır ve olay yerine ya da daha gerisine düşebilir. mobese görüntüleri ya da dünyada bunun gibi kazalarda hep aynı sahneleri defalarca görüyoruz…

  Ha arabada neden hasar yoktu dersen orasını bende sorgularım 😀

 10. Anonymous dedi ki:

  >bu arabanın modeli ne bilen var mı?

Yorum Yapın

Arts Blogs