Extract (2009) – Mila Kunis başrolde! Ee?


Bu blogun temellerinde sinema yatıyor. Boş vakitlerimi en çok değerlendirdiğim item olan filmler yatıyor. Öyleyse neden izlediğim her filme yorum yapmıyorum diye düşündüm ve bu film için de hiç değilse fikir vermesi açısından 2-3 satır bir şeyler yazmaya karar verdim. Genelde etkilendiğim, 7 ve üzeri verdiğim filmler için yazıyordum (böyle bir kriterim yoktu ama ortalama böyleydi yazdığım yazılarda) ama bundan sonra benim zevkimle zevki uyuşan varsa filmler hakkında ufak bir izlenim edinmiş olur maksadıyla az da olsa bir şeyler yazacağım.

Bu bağlamda filme geçecek olursak, bazı isimler filmleri izlemenizde etken oluyor. Bu da onlardan biriydi. Mila Kunis‘i gördüğüm gibi atladım mesela. Sonuçta güzel bir kadın. Bir de tip olarak sanki her filmini izlediğim Jason Bateman vardı. Adam hık demiş (başka bir şey de demiş olabilir tabii) Ewan McGregor‘ın burnundan düşmüş yahu. Başka bir afişte o vardı ve ben sanki Ewan’ın filmini izler gibi baştan sona izledim. Film ise evliliğinde sorunlar(!) yaşayan, kendi kurduğu fabrikada gelişen olaylar sonucu, Ryan Reynolds’un da kaktırmasıyla yanlış kararlar alıp hayatını bir anda değiştiren Joel’in hikayesini konu alıyor. Baştan sona ufak bir gülümsemeyle bitirsem de filmi, mesela en çok gülüp eğlendiğim sahneler manyak komşu rolündeki David Koechner’in içinde olduğu sahnelerdi. Adam müthiş oynamış diyebilirim.

Filmin ekstradan verdiği hiçbir şey yok benim adıma. Türü komedi olan bir film için beklenenin altında diyebilirim. Belki de yalnız seyrettiğim için bu kadar kötü gelmiştir bilemiyorum. Yine de bazı sahnelerde güldürdüğü ve açık hiçbir sahnenin olmaması (ki sevişme olayını her tür amerikan filminde görürsünüz) sebebiyle ben 6 verdim. Mila’yı da doğru düzgün ekranda göremiyoruz bile. Oyunculuğunu falan geçtim yani. 🙂

Fragman
IMDb
Benziyorlar vallaha…

4 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >sıkıldığım filmlerden biri. ilk yarım saatten sonra kapattım. baştan oturup izleyecektim ama sen de böyle yazınca iyice kaçtı hevesim. sileyim de biraz yer açılsın bari.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Benim de izledikten sonra yaptığım ilk iş silmek oldu. :))

 3. Bora-MAN dedi ki:

  >Ben indirmeden sildim 😀 😀 😀

 4. pariseda dedi ki:

  >bende izledim sıradan bir filmdi….üstelik filmde yakışıklı erkekte yoktu ne yazık ki…

Yorum Yapın

Arts Blogs