Eşref Paşalılar!

Filmden az önce haberim oldu. 5 Mart’ta vizyona girecekmiş İzmir’in Eşrefpaşa semtinde çekimleri tamamlanan Eşref Paşalılar filmi. Fragman yayınlanmış. Öyle müthiş bir konuya parmak basmıyor ama İzmir’de çekilmiş olması meraklandırıyor insanı. Bizim buralarda pek film çekmezler. Kavak Yelleri var son zamanlarda İzmir’de geçen yapımlardan. Onlar da İTK’ya gitmişler, orada geçiyormuş yeni bölüm sanırsam.

Eşref Paşalılar adı neden yapışık değil bilmiyorum ama filmin konusu aşağıdaki gibi;

Film İzmir’in Eşrefpaşa semtinde yaşayan samimi, azimli, kendi tabirleriyle ’bitirim’ delikanlıların öyküsünü anlatıyor. Bıçkın lafını esirgemeyen bu insanların yaşadıkları muhitin raconu gereği içki, kumar, kavga gibi kötü alışkanlıkları da vardır. Mahallenin yıllardır kapısı kilitli olan tek camisine tayini çıkan bir hocayla birlikte olumlu bir değişim geçirirler. Değişim sırasında yaşanan komik olaylar güldürürken; dramatik sahneler gözyaşı döktürüyor izleyiciye.

Günümüzde adeta moda olan, özendirilmeye çalışılan mafya yaşantısına da bir başkaldırış taşıyor film. Kısaca insanların silahı nasıl aldıklarını değil, nasıl bıraktıklarını anlatıyor. Koca binaların arasına sıkışmış küçük evlerde, gecekondularda ne kahramanlıklar yaşandığını anlatıyor mizahi bir üslupla.

Oyuncu kadrosu gerçekten kaliteli. Filmin pek ses getireceğini sanmasam da, ismi yeter. 🙂
Fragmanı aşağıya ekledim. İsterseniz bu adresten de filmin sitesine ulaşabilirsiniz.


2 Comments

  1. Schumy dedi ki:

    >İyiymiş ya güzel bişeye benziyo 😀

  2. Zalim dedi ki:

    >kesinlikle izleyecegim. mizah ironi hepsi burada.

Yorum Yapın

Arts Blogs