Episodes’a 3. Sezon Onayı

Şimdiye kadar bu dizi hakkında hiçbir şey yazmamış olmadığım için kendime kızsam da, son 2 senenin en keyifli dizilerinden biri olan Episodes sessiz sedasız 3. sezon onayını aldı.

Türkiye’de çok az bir kesimin takip ettiği Episodes, afişte de gördüğünüz 3 karakterin etrafında şekilleniyor. Ortadakini zaten tanımayan yok, Friends dizisinin Joey’i Matt LeBlanc. Diğer iki karakter ise, İngiltere’nin çay partilerinden, aman setlerinden kopup gelmiş karı-kocayı canlandıran Tamsin Greig ve Stephen Mangan. Tabii sadece onlar yok, kanalın üst düzey yöneticileri ve dizinin diğer birkaç oyuncusu da işin içine girince güzel bir seyirlik çıkıyor ortaya.

İngiltere’de çok sevilen bir diziye Amerika’dan remake teklifi gelir. Sean ve Bev de atlayıp Hollywood’un yolunu tutarlar. Ancak İngiltere’deki versiyonda yaşlı ve şişman bir adamın başrolü üstlendiği dizinin Amerika’daki versiyonuna Matt LeBlanc seçilmiştir. Evet, rahat, hiçbir şeyi takmayan Matt kendini oynuyor dizide. Ama ne oynuyor!

3. sezon onayı alalı 1 hafta oldu, yazmayı unuttum hep. Aklıma gelince haber edeyim istedim. Hem diziden haberi olmayanlara da ufak bir dürtme olur diye düşündüm. Episodes inanılmaz keyifli bir komedi dizisi. 20 dakikalık süresiyle nasıl başlayıp bittiğini anlamıyorsunuz bile. Ben izlerken çok eğleniyorum en azından. İlk sezonu 6, ikinci sezonu 9 bölümden oluşuyor. 3. sezon için de 9 bölüm siparişi verilmiş zaten. Tam bir çerezlik yani. Ama tutkunu olma şansınızın epey yüksek olduğu bir çerezlik. Çünkü hem karakterler hem de muhabbetler inanılmaz bağlıyor kendine. En yakın zamanda bir tavsiye yazısı yazacağım için şimdilik bu kadar yeter. İzlemeyen de çok şey kaybeder.

Sonuç olarak 2 senedir bizleri, en azından beni yerlere yatıran dizi 3. sezon onayını aldı. İlk sezon Ocak, ikinci sezon Mayıs’ta başlamıştı, o yüzden net bir tarih veremiyorum yeni sezon için ama siz yine de izlemeye başlayın derim ben.


4 Comments

 1. Meczup dedi ki:

  Hiç abartmıyorum daha bugün içimden geçirdim, yeni yayın döneminde diziler ne zaman başlıyor? yazında yoktu “episodes” acaba yok mu diye. Bu yazı süper oldu yani. Soru işaretleri kalkmış oldu, nette aramaya gerek kalmadı.. O yüzden ellerine sağlık der teşekkürler ederim efendim…

 2. Hiro dedi ki:

  İyi olmuş bu. Ayrıca bu blogta Episodes başlığı görememek ayıp oluyordu iyi etmişsin. 😀

 3. sweet drop dedi ki:

  Bunu kaçırmışım.Müthiş haber bu.İzlerken kahkahalar attıran dizi.Adamların mimikleri sessiz replik adeta.Süperler.
  Episodes sevenlerin yeri bende ayrı:)
  Güzel haberi geç de olsa almış oldum,sağolasın:)

Yorum Yapın

Arts Blogs