Eğlenmek İçin Film Arayana – Due Date (2010)

Bored to Death dizisinden tanıdığımız, The Hangover’da şov yapan Zach Galifianakis ile Demir Adam Robert Downey Jr.‘ın baştan sona götürdüğ Git Başımdan, tanıştıktan 5 dakika sonra bir kaşık suda boğabileceğiniz, her hareketi falso olan manyağın tekiyle bebeğinin doğumuna yetişmek isteyen mimarın müthiş yol macerasını konu alıyor.

Aslında Downey Jr.’ın böyle bir filme gidebileceğini düşünmüyordum. İlk yarım saat falan da sıkıcı gibiydi ama sonra bir açıldı pir açıldı film. Efsane sahneler var. Özellikle Meksika’dan kaçış olayı bombaydı. Finaldeki sürpriz ise ayrı bir keyif kattı filme. Galifianakis için diyecek bir şey yok. Son zamanların en iyi komedyenlerinden bana kalırsa. Adam aşırı rahat bir kere. Ve eğer o oynuyorsa filmde, mutlaka izlenesi bir tarafı vardır.

Road Trip, Old School, Starsky & Hutch, School for Scoundrels ve pek tabii ki The Hangover. Yönetmen Todd Phillips’in ajandası tam bu tür için biçilmiş kaftan. Üzerine fazla düşünülmeyecek, stres atmak için izlenecek filmler. Due Date de onlardan biri. Arkanıza yaslanın ve bu keyifli yol macerasının keyfini sürün. 7/10


Yorum Yapın

Arts Blogs