Dizi Tavsiyesi: Sons of Anarchy -Mutlaka İzlenesi-

Artık bu diziyi yazmanın vakti gelmişti. Özellikle son zamanlardaki dizi kıtlığını göz önüne alırsak, yaz aylarının da sıcağını bunun üstüne eklersek Sons of Anarchy ilaç gibi gelecek sizlere, adım gibi eminim. Son 1 aydır aklımdaydı bu diziyle ilgili bir şeyler yazmak ama bir türlü taslağı kafamda toparlayamamıştım. En sonunda dayanamadım, yemişim taslağı diyip giriştim yazmaya.
Sons of Anarchy’nin gözüme çarpan en garip yanını söyleyeyim öncelikle. Bu kadar iyi bir çizgisi olmasına rağmen Türkiye’de gereken ilgiyi görmemiş bu dizi. Bugüne kadar bana hiç kimse önermedi, forumlarda hiç karşıma çıkmadı. Altyazı indirme sayıları hiç top10 seviyesine ulaşmadı. Eminim CineShoot’u takip edenler arasında maksimum 10 kişi izliyordur bu diziyi.
Charmed adlı kasabada işlerini yürüten SAMCRO adındaki Harley Davidson kulübünün arka bahçesini, polislerle olan ilişkilerini, silah kaçakçılığındaki rollerini, etraftaki çeteler ve kulüplerle olan durumlarını konu alıyor dizimiz. Aslında bu kadar yazıp, izleyin sadece desem bile yetecek bir dizi ama öyle bir kadro yapmış ki adamlar, hele diziye başlamadan önce bu kadrodan haberiniz yoksa diziden alacağınız keyif 10 kat artıyor. Tabii diziden hiç haberi olmayıp da bu yazıyı okuyanlar ne yazık ki bütün kadroyu öğrenecekler, tamam bütün hepsi olmasa da en öne çıkanları. Ve bu yazıyı okuduktan sonra içinizde bir gram dahi izleme isteği uyanmazsa lütfen yanına bile yaklaşmayın.

Kimden başlayacağımı bilemiyorum ama benim için diziye bambaşka bir hava katan şahıstan başlayalım. 3 kere izlediğim Hooligans’tan konu açıldığında bahsederim ama benim için efsane olmasını sağlayan ve filmi tekrar tekrar izlememi sağlayan adam Charlie Hunnam‘dır. Gerçekten o filmdeki rolüyle kendini aşmıştır. Sons of Anarchy’de ise kaldığı yerden devam ediyor ve müthiş oyunculuğunu sergilerken gelecekteki sağlam oyunculardan biri olacağının sinyalini veriyor. Jackson ‘Jax’ Teller olarak izlediğimiz Hunnam, kulübün ve dizinin en önemli karakterlerinden. En ortadaki karakterlerden. Kulübün yıllardır süre gelen yasadışı olaylara yavaş yavaş son vermesini istese de insan alışkanlıklarından kolay kolay kurtulamaz. İşte Jax de öyle bir karakter. İki arada bir derede kalmış diyelim ve diğer efsaneye geçelim.

Ron Perlman. Linkini verip çekilsem mi acaba diye düşündüm? İrili ufaklı aldığı roller 150’yi geçmiş 60 yaşındaki aktörün ve sadece 2010 ve 2011’de 12 ayrı yapımda yer aldığını söylesem?
Kötü adam karakterini bu kadar iyi canlandırabilen, bu kadar donuk bakışlı, yeri geldiğinde bakışıyla da donduran adam. Clarence ‘Clay’ Morrow, kulübün başkanı, Jax’in üvey babası, içinde bir yerlerde hep iyilik olsa da kurnaz, yeri geldiğinde de piskopatın önde gideni. Verdiği kararlarla diziye damga vuran… Tamam belki en iyi karakterlerinizden biri olmayabilir ama varlığıyla, hareketleriyle, ses tonuyla bile diziye kattığı hava bambaşka.

Benim için önemli isimlerden biri de Kim Coates. Pek göz önündeki aktörlerden olmasa da ekranda gördüğüm anda kötü adamdır kesin bu dediğim oyunculardan. Tipi bile yetiyor tek başına. Üstüne bir de tavırlarını ekledi mi kötü adam neymiş şov yapıyor. Alex ‘Tig’ Trager, Clay’in sağ kolu. En güvendiği adamı. En yakın adamı. Dizinin birbirlerine en çok yakın iki adamından biri de diyebiliriz. Kulübün kararlarının çoğunda onun da bir şekilde payı olmuyor tabii ama uygulamaya geldi mi onun adı hep en tepeye yazılıyor. Sübyancı da biraz. Piskopat bir karakter daha anlayacağınız. Ne yapacağı hiç belli olmaz.

Maggie Siff, dizideki adıyla Tara, Jax’in eski sevgilisi. Kasabadaki olaylar falan derken kendini çıkartıp atmış oradan ve doktor diplomasını aldıktan sonra pusulası tekrar kasabayı göstermiş. Döndükten sonra rahat bir yaşam sürmeyi hayal etse de işler onun için de hiç beklemediği şekilde gelişir. Kendisinin dahi ummadığı işlere karışma potansiyeli de yüksek olmakla beraber dizinin en önemli karakterlerinden biri haline gelme şansı da mevcuttur. Mevcut diyorum çünkü bu dizide ne olacağı, kimin gidip kimin kalacağı belli olmuyor. Öyle bir ortamdalar ki, kurşunlar peynir ekmek gibi satılıyor.

Sıra geldi dizinin belki de en en en önemli karakterine. Katey Sagal. Kendisini Lost’ta John Locke’un sevgilisi olarak izledik birkaç bölüm. Burada ise Jax’in annesi, Clay’in eşi olarak gözlere çarpıyor Gemma karakteri. Jax’in ve Clay’in düşünceleri arasında sıkışıp kalırken bazen, bazen de kendi düşünceleri, içinde bulunduğu durumlar onu çıkmaz bir sokağa sürüklüyor. Dizinin en önemli karakterlerinden biri dedim, belki de dizinin en sağlam karakterlerinden de biri ayrıca. Ailenin annesi, herkesin annesi. Çoğu zaman hepsini toparlayan, kulüpteki herkese annelik yapan bir karakter. Katey Sagal’ın müthiş canlandırdığı bir karakter. Gerçi hangi biri müthiş değil ki? Tersi bir durum olsa zaten yazmaya ihtiyaç duymazdım.

Dizinin suçuna suç, aksiyonuna aksiyon, dramına dram, komedisine komedi, yaşına yaş, sakalına sakal, aksanına aksan, polisine polis, ajanına ajan katan birçok Samcro ve kasaba üyesi var ve hepsi de dizinin gidişatında önemli roller oynayıp her bölümde diziye ayrı bir hava katıyorlar. Robert Munson, Filip ‘Chibs’ Telford, Kip ‘Half Sack’ Epps, Jean Carlos ‘Juice’ Ortiz, Piermont ‘Piney’ Winston, Harry ‘Opie’ Winston, Wayne Unser, David Hale gibi.
Bu liste uzar gider. Özellikle de tütün tüccarı maskesi altında bambaşka bir görev için kasabaya gelen bir karakter var ki, onu takip edenler gerçekten onun varlığından hoşnut olacaklar gördüklerinde.


SoA için size söyleyebileceğim, daha doğrusu garanti edebileceğim olaylardan biri de piyasadaki onlarca popüler diziden kat be kat iyi olduğudur. Nesi mi iyi?

Elimden geldiğince dizileri izlemeye çalışıyorum ama çoğunun ortak noktasında tek bir karakter var. Hadi bazılarında iki diyelim. Ve olaylar da o karakter(ler)in etrafında gelişip hikaye devam ediyor ve bir şekilde sonlanıyor. Çoğunun da bölüm finallerinde mutlu bir son bizleri beklediğinden ertesi bölüm için en ufak bir heyecan olmuyor içimizde. SoA’da ise durum bambaşka. Üstte saydığım ve onlara eklenebilecek birçok müthiş karakterin yanında bir de her bölüm bittiğinde ertesi bölümü merakla bekleyen bir izleyici listesi var, yani biz. Hele sezon finallerinden hiç bahsetmiyorum. Özellikle ilk sezonun finalinde göz yaşlarına hakim olamıyor insan. Ama benim için diziyi cezbeden en büyük özelliği, dediğim gibi dizinin 3. veya 5. veya 10. bölümü bittiğinde “acaba nasıl devam edecek” hissinin kesinlikle bitmemesi ve “hemen diğer bölümü de izlemeliyim”duygusuna hakim olmak. Eğer bir dizide bu varsa tek başına bile yetiyor. Ki bu dizide bunun yanında fena bir kadro, müthiş müzikler ve son derece çekici, ne olacağını çoğu zaman kestiremediğiniz bir hikaye var.

Müzikler demişken ayrı bir parantez de onlar için açmak lazım. Bir dizinin belki de can damarıdır müzikler. O final sahnesini izlerken giren müzik bambaşka bir moda sokar insanı. İşte SoA’da da böyle müzikler var her bölümün sonunda. Sizi sizden alıp bambaşka yerlere götürebiliyor çoğu zaman. Hatta bu yazıdaki cümleler de belki o parçalar sayesinde döküldü kafamdan. fizy.com sağolsun hiçbir yerde bulamadığım şarkıları tek tıkta dinlememi sağladı. Onları dinleyerek yazmak da çok güzel oluyormuş hani… Dizide çalan tüm müziklere ayrıca buradan ulaşabilirsiniz.

FX Networks kanalında yayınlanan, 13er bölümden oluşan ilk 2 sezonunu geride bırakan, 3. sezonunu önümzdeki ay yani Eylül’de açacak olan Sons of Anarchy için gerçekten yazabileceğim çok daha fazla cümle bulabilirim. O cümlelerde dizinin ilerleyen bölümlerinde kadroya dahil olan diğer birkaç efsaneden de bahsedebilirim ama o keyfi sizlere bırakıyorum.

Benim son yıllarda izlediğim en iyi dizilerden biri. Zaten ilk 5 dizin ne diye sorulduğunda (biliyorsunuz, sokaktaki 3 kişiden 2si sorar) Dexter’dan sonra söylediğim dizidir SoA.
Aksiyon, drama, suç, gerilim, komedi, harley motorları, replikler, oyunculuklar, senaryo, müzikler, yeri geldiğinde de dizinin konusu itibariyle abartılmayan cinsellik. Bir dizide aradığınız her şey var Sons of Anarchy’de, Anarşinin Evlatları’nda. İlk 2 bölümü izlemenizi kesinlikle tavsiye etmekle birlikte, izleyenlerden ve bu yazıyı okuyup da başlayanlardan da yorumları bekliyorum. Bu müthiş diziyi izleyin, izletin efem!

Dipnot: Dizi ne başlı başına bir dramadır ne de gençlik dizisidir. Suç ögeleri, cinsellik, aksiyon, gerilim her şeyi barındırır. Msn’den sorduğumda, “ya ben gençlik dizisi izlemem”, “ya drama sevmiyorum ben” modundaki pek sevgili arkadaşlarımı, ablalarımı gördüm. Aman diyeyim! =)


54 Comments

 1. Anonymous dedi ki:

  >Bende tüm bölümleri izledim ama hiç beğenmedim.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Zevk meselesi Adsız'cım.

  Ha beğenmediğin diziyi 2 sezon boyunca takip ediyorsan da epey boş vaktin var demektir. 🙂
  Buraya yorum atma amacının da bambaşka olduğu gözlerden kaçmadı tabii. :))
  Yine de yorumun için teşekkür eder, bir dahaki sefere blogger hesabınla yorum bırakmanı dilerim. İyi akşamlar. =)

 3. Edizliv dedi ki:

  >walla şuan nip tuck a kitlendim.2 .sezonu ortaladım…ilk sezonun uzağında olsada,bazı bölümler gerçekten sarmasada dizi güzel.7/10
  spartacus tavsiyenede uydum ve gayet memnunumm 9/10.
  Luther ve hung ı indirdim daha izlemedim…
  Modern Familye gireceğim ama tbbt kadar sararmı die şüphelerim var…

 4. SirEvo dedi ki:

  >Nip/Tuck'a başladıysan onu hele aradan çıkart. Efsanedir o.

  1- Dexter
  2- Sons of Anarchy
  3- Nip/Tuck
  4- Luther
  5- The Mentalist

  Olduğunu düşünürsek, sen yine de Luther'a öncelik ver, 6 bölü sonuçta. 6 saat izleyip bi kendinden geç.
  Sonra başlarsın SoA'ya. Hung ilk10'u zorlasa da giremiyor benim listemde ama onun da yeri ayrıdır. 🙂

 5. SirEvo dedi ki:

  >Modern Family de çok iyidir. İlk 10'da o da. Zaten sağ tarafa yapıştırdım. 😀

 6. emrahfb dedi ki:

  >Katey Sagal yani Gemma teyzemiz Married with Children'da Peggy Bundy karakterini de canlandırmıştır. Severim kendilerini. 😀 İnceleme için tekrar tekrar teşekkürler ayrıca.

 7. SirEvo dedi ki:

  >OMG! Hem de neredeyse tüm bölümlerde oynamış. Al Bundy'nin karısı rolündeymiş, göden kaçmış. 😀

 8. Ze1903 dedi ki:

  >Bu dizi ve Mentalist arasında kararsızım birisinin indirip başayacağım ama bakalım hangisi?

 9. SirEvo dedi ki:

  >The Mentalist'le aralarında çok fazla fark var ama.
  Bunda çok fazla karakter varken, Mentalist tek bir karakterin etrafında şekilleniyor. Kendine özgü çok iyi bir dizidir Mentalist de ama Sons of Anarchy'le başla sen. 🙂

 10. Bhut_Jolokia dedi ki:

  >Müthiş bir dizi tek kelimeyle. Tek bölüm izleyip kapatayım dedim ama 3 bölüm arka arkaya atıp ne oluyor diye sordum kendime. Benden size tavsiye: yavaş yavaş, sindire sindire izleyin. Hemen tüketmemek lazım böyle dizileri değil mi Sir 🙂

  Bu arada bu satırları henüz 5 bölüm izledikten sonra yazıyorum onu da belirteyim…

 11. SirEvo dedi ki:

  >Dediğin gibi, yavaş yavaş izlemek lazım. Ben şimdi Breaking Bad'i öyle izliyorum. 2. sezonun ortalarındayım. Adamlar 4. sezon için Temmuz 2011'e gün vermiş. Ne kadar yavaş izlesem de epey beklicez ama olsun. =)

 12. OnuRoZ dedi ki:

  >Pek dizi izlemem aslında.4 gün önce başladım.3 sezon 3. bölümdeyim 🙂 tükettim bitirdim diziyi günler nasıl geçecek onun derdine düştüm.

 13. SirEvo dedi ki:

  >@OnuRoZ
  Öh 😀 Ne yaptın hocam ya? 😀

 14. OnuRoZ dedi ki:

  >yaptık bi hata. şimdi altyazını bekler oldum 🙂 ama motordan hocam motordan. 🙂

 15. SirEvo dedi ki:

  >Böyle hataya can kurban. 😛

 16. Anonymous dedi ki:

  >I with you completely agree.

 17. SirEvo dedi ki:

  >How did you understand what I was talking about?

 18. nymph35 dedi ki:

  >çok iyi dizi bu ya! adsız arkadasta begenmişte caktrmıo bence. herşeyi yerli yerinde bir dizi kanımca. acayip tawsiye edilir.müzikleri de paha biçilmezdir. helede theme song:)

 19. Anonymous dedi ki:

  >diziyi anlatımındaki heyecanın etkileyici 😛 şu anda nöbetteyim ve yarın eve gittiğimde ilk işim bu diziye bakmak olacak. :))
  sevgiler..dr.haneul

 20. SirEvo dedi ki:

  >İzlerken de aynı heyecanı duyuyorum kesinlikle. Umarım beğenirsiniz. 🙂

 21. Anonymous dedi ki:

  >ya ekim 2011 de devam edecekmiş 4.sezon
  neden o kadar uzun ara veriolar, anladık kitlesi cok geniş değil ama sağlam bi kitle en azından şubatta başlasaydı normal diziler gibi
  bitio mu yoksa die korkmuo diilim yani:(

 22. SirEvo dedi ki:

  >Merhaba Adsız.
  Öncelikle belirteyim, SOA dizisi, yayınlandığı FX kanalının en çok izlenen dizilerinden. Rekorlar kırdı bu manada. Yani kitlesi geniş, en azından reytingleri tavan yaptıracak durumda. 🙂

  Onu netleştirdikten sonra, önceki 3 sezonun başlangıç tarihlerine bakmanı öneririm. Veya diğer 12-13 bölümlük "sağlam" dizilere bir bakmanı. Dexter hemen ilk aklıma geleni.
  Bu tarz 12-13 bölüm olup da sağlam olan dizilerin bu kadar sağlam olmalarının yegane sebebi o aradaki uzun süre. O aradaki uzun süre sayesinde (8-19 aylık) oyuncu seçiminden senaryoya kadar her şey detaylıca ayarlanıyor.
  24 bölüm olduğunu farzet veya Şubat-Mart gibi yeni sezonun başladığını, aradaki kalite farkı o kadar fazla olur ki, izlemek istemeyiz.
  Eğer kalite istiyorsak, sağlam dizi görmek istiyorsak buna katlanacağız maalesef.

  Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Biraz uzun oldu, kusura bakma. 🙂

 23. Anonymous dedi ki:

  >Fazla dizi izlemem. Yani dizi kültürüm pek yoktur. Bir Rock'N Roller ve Chopper hastasıyım. Silahlara da ayrıca bir ilgim vardır. Bu dizi hayatımda izlediğim en iyi şey. En iyi dünya. En iyi konu. En iyi yaşam. En iyi aksiyon. EN duygusal bilmemne…

  Çoğu bölümünde gözlerimin dolduğu, pis sırıtışlara boğulduğum, geceleyin sevinç çığlığı bastığım da çok olmuştur.

  Tavsiye etmekle kalmamakla beraber izlemeyen insan evladının önünde "saygıyla eğiliyorum" 😉

  Yalnız merak ettiğim bir şey var. 3. Sezon'u bitirdim ve sanırım 4. sezon daha yok. Bir açıklık getirirseniz sevinirim.

  Dipnot: Bu dizi ben ve benim gibi olan adam için normalinden 200 kat daha güzelleşmekte ve etkisinden çıkarmamakta…

 24. SirEvo dedi ki:

  >Gözden kaçmış herhalde. 🙂
  4. sezon onayını 5. bölümden sonra almıştı. Eylül'de geliyor yine.

  http://cineshoot.blogspot.com/2010/10/sons-of-anarchye-4-sezon-onay.html

 25. Anonymous dedi ki:

  >Hayatımda dizi falan izlemem ama ufak bi chopper motorum var ve bi izliyelim bakalım dedim bunun için…
  4 gün de bütün 3 sezonuda izledim. Bu nasıl bir kadro nasl bi dizi anlamadım.gelmez bir daha böyle motorcu dizisi ve bu kalitede bi yapımda zor bulurum gibi geliyor…

  Eğer aranızda başak motorcu dizisi yada buna benzer dizi tavsiyesi edecek arkadaşlar varsa teşekkür ederim şimdiden…
  TT

 26. SirEvo dedi ki:

  >Bu tarz bir diziye rast gelmek zor olsa gerek ama tabii ki, denk gelirsek paylaşırız. :))

 27. Kadir Lüta dedi ki:

  >İlk sezonu birkaç gün önce bitirdim ve resmen mest oldum.Mükemmel,10/10
  'luk bir dizi.İlk fırsatta diğer sezonları da izleyeceğim.Yazı da çok güzel olmuş abi 🙂

 28. SirEvo dedi ki:

  >Hiç bekletme, hemen izle. 😀

 29. SaRMaN61 dedi ki:

  >2 Haftada 3 sezonunu birden izlediğim tek dizi oldu tek kelimeyle muhteşem.Supernatural'in gönlümdeki tahtını ele geçirdi 🙂

  Gelde 4. sezonu bekle…

 30. SirEvo dedi ki:

  >Biz n'apalım Sarman? Aralık'tan beri bekliyoruz! 😀

 31. SaRMaN61 dedi ki:

  >Valla sizde bünye hafiften alışkanlık yapmıştır o zaman ben hala işten eve geldiğimde eski bölümlerden seçme yapıp izliyorum bu kadar bağlanıcağım aklımın ucundan geçmezdi hele son bölüm beni benden aldı 😀 neyse alışırım bende artık…

 32. SirEvo dedi ki:

  >Aynen, alışıyor artık insan. 😀

 33. Kubilay Kula dedi ki:

  >Diziye yeni başladım.Birinci sezon yedinci bölüme geldim.İlk başlarda yadırgasam da yavaş yavaş alışıyorum.Çetedeki her karakter ayrı ayrı süper (:

 34. Anonymous dedi ki:

  >çok ii dizi

 35. Anonymous dedi ki:

  >çok kaliteli bir yapım keşke ülkemizdede cnbce yada herhangi izlenebilen bir kanal versede herkes izleyebilse bilenlerin çok oldugunu düşünmüyorum açıklamalar çok güzl olmuş face te sayfası 3 milyonun üstünde üyeye sahip

 36. Anonymous dedi ki:

  >mentalisti tek gecerim 🙂

 37. Anonymous dedi ki:

  >Askerde olduğundan beri çeviriler adam gibi yapılmıyor dertliyiz.SirEvo başkan.

 38. SirEvo dedi ki:

  >3-5 gün gecikme o kadar sıkıntı yapmasın, idare edin artık. 🙂 5. sezonda görüşürüz ancak. 🙂

 39. Anonymous dedi ki:

  >Yorumunuz çok güzel. Sizin yorumunuzu okumadan önce de ben bu diziyi takip ediyordum. Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. On numara bir dizi. Piyasadaki dizilere bin basar.

 40. Umi dedi ki:

  >bir arkadaşımın tavsiyesiyle çok geç kalmış olarak başladım SoA'yi izlemeye. şu anda 3. sezondayım, ama hemen bitmesin diye yavaş yavaş gidiyorum. keşke yazınızı daha erken okusaydım da SoA keşfim bu kadar geç olmasaydı.

 41. SirEvo dedi ki:

  >Geç olsun güç olmasın demişler. 🙂

 42. detays dedi ki:

  Diziyi bitirdim sonunda. Sanırsam OZ’dan sonra suç üstüne izlediğim en güzel dizilerden biriydi.
  Burada yazacam ama spoiler olacak kabak gibi.
  Arzu eden dizinin divxplanet’de ki dizi ile olan yorumlarıma bakabilir. 🙂

  Neyse motosikletleri sevmem ama bir Harley’e atlayıp, mahallede tur atasım geldi. 😀

  • SirEvo dedi ki:

   Oz epeydir listemde, 1 saatlik süresi yüzünden 2 bölüm izleyip bırakmak zorunda kalmıştım bir yaz günü. Sanırım bir film gibi yaklaşıp geceleri izlemek gerekecek odaklanabilmek için.

   Diziyi beğenmene ayrıca sevindim. Spoiler paylaşmadığın için de teşekkür ettim. 🙂

 43. detays dedi ki:

  Vay hocam OZ’u izlememişsin demek. Otur SIFIR demek istiyorum. 😀
  OZ’un ilk sezonu gibi bir sezon ve dizi ne gelmiştir ne de gelecektir.

  • SirEvo dedi ki:

   OZ çok eski bir dizi yav, benim izlemediğim çok efsane var öyle. Yeni gelen dizilerin gereksizliğinden zaten efsanelere yönelmiş durumdayım. Friends ve Weeds’le başladım. Bunlardan sonra neden OZ olmasın?

   Bu arada sadece ilk sezonu efsaneyse o iş olmaz. Her sezonu iyi olacak! 🙂

 44. tolga dedi ki:

  *Spoiler*

  5.sezonun açılış bölümünde Tigs’in kızının yakıldığı sahne dünya dizi tarihine geçmeli bence. Tüylerim diken diken oldu, bir sahne ancak bu kadar etkileyebilir insanı. Tabi burda kim Coates’in mükemmel oyunculuğunu da es geçmemek gerek. Şu ana kadar izlediğim dizilerin içinde en beğendiğim dizilerden biri, 4 sezonu 2 haftada bitirdim ve 5.sezona yeni başladım. İnsan hiç bitmesin istiyor…

  *Spoiler*

 45. mutlu dedi ki:

  5. sezona kadar geldim devamını hangi siteden izleyebilirim hiçbir site yayınlamıyor sanırım bulamadım

 46. kemal dedi ki:

  çok güzel bir dizi 4 gunde bitirdim 7. sezon 4. bölumu beklıyorum

 47. Murat dedi ki:

  Ne dizi ama şimdiye kadar bitirebildiğim tek dizi Spartacustü. Şimdi buna soA eklendi. Bugüne kadar nasıl izlemem diye kendime kızıyorum. Acaba hayatta böylesine kaçırdığım neler var neler. Kim bilir ? Gerçek bir başyapıtsın SONS.

 48. Cehennem melekleri dedi ki:

  Dizi çok harika tüm bölümlerini heyecanla izledim. Motor kulüpleri çoğu işleri yönetiyorlar. Bu dizi hayal ürün değil. Hells Angels de dünya çapında yaygın ve gelir kaynakları Genel evler, uyuşturucu, silah satımı.
  Bende SAMCROWU özlüyeceğim.
  Diziler karşılaştırmak bence yersiz.

Trackbacks for this post

 1. […] ki parçaları, diziyi izlerken anında indirmek, hemen dinlemek istiyor insan. Birisine tavsiye ederken de söylemeden edemiyor müziklerinin […]

 2. […] bakıldığında sıradan gibi gözüken kadrosu benim gibi Sons of Anarchy ve Luther‘ı en değer verdiği diziler listesinde kafaya yazan birisi için çok çok […]

 3. […] her daim dualarımı alan, izlediğim onlarca yabancı dizi arasında her daim yeri ayrı olan Sons of Anarchy için üzücü ama aynı zamanda da sevindirici bir haber geldi. 10 Eylül’de başlayacak 6. […]

Yorum Yapın

Arts Blogs