Dizi Takvimi: Hangi Dizi Hangi Gün Yayınlanıyor?

Yabancı dizilerin ne zaman başladığıyla ilgili bir kayıt zaten mevcut diyeceksiniz ama bu yazının işlevi birazcık daha farklı. Haftanın 7 günü yararlanabileceğiniz bir takvim diyebiliriz en kısa şekilde.

Malûm yabancı diziler artık çoğu internet kullanıcısının günlük hayatına girmiş, günlük hayatını zaptetmiş durumda. Yeni sezonlarını beklediklerimizin yanında, yepyeni diziler de şu sıralar görücüye çıkma arifesinde. Belki efsane olacaklar var, belki de 3-5 bölüm yayınlanıp reyting yüzünden kesik yiyecekler.
Uzatmayayım. Haftanın hangi günü hangi dizi yayınlanıyor ABD’de, merak ediyorsanız bu link sizin işinizi kolaylaştıracaktır.
Takvimin en önemli özelliği ise, yanlarında ufak tv işareti olan dizilerin yeni bölümlerin tanıtım videolarını barındırması. Yani o ikona tıklayarak, takip ettiğiniz dizinin yeni bölümüne ait videosuna ulaşabilirsiniz. Bu açıdan da gerçekten işlevselliği üst düzeyde.

Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz takvime bir kere gözatmanız yeterli olacaktır. Hemen yerimlerine eklemek isteyeceksiniz zaten.

Divxplanet – Dizi Takvimi

5 Comments

 1. sophie'nin dünyası dedi ki:

  >zaten iki-üç yıldır takip ettiklerim var, bir de kabarık bir "izlenecekler" listesi var, gün 48 saat olsa keşke…
  teşekkürler, hepsini bir arada görmek iyi oldu.

 2. SirEvo dedi ki:

  >Bize 48 saat de yetmez. 😀

 3. Edizliv dedi ki:

  >sir evo luthere başladık gayet ii bi giriş yaptı..ama üzücü bi haber okudum…Kimi başlık yapsan adam kanser oluyor… SPARTACUS ün başrol oyuncusuda kanser olmuş…oda umarım dexter gibi ayaklanır…ama diğer üzücü haber 2. sezon oynamıyacakmış

 4. SirEvo dedi ki:

  >Abi onun kanser haberi çok eski. Mayıs'tan öncesine dayanıyor, şu yazının ilk paragrafını bir oku:
  http://cineshoot.blogspot.com/2010/05/spartacus-devam-ediyor-ama.html

  Kanseri düzelmiş ve dizinin 2. sezonuna yetişeceği söylenmişti ama kanseri nüksetti 2-3 gün önce düşen haberlere göre. Ve diziden ayrılması da %90 gibi bir şey. O ayrılırsa ne olur tabii bilemem ama yazık olur dizi açısından. Çok iyi götürüyordu.

  Bu arada linke tıkladığında göreceksin başlığı, onu baştan aşağı oku, 2. sezon (prequel olacak daha doğrusu, 2. sezon 2011 sonlarında gelecek) ile ilgili bilgiler var.

 5. SirEvo dedi ki:

  >Bu arada Luther'ı es geçmişim. Başlamana sevindim. Devamını da getir, güzel dizi. Onun da 2. sezonu önümüzdeki yaz olacak sanırım. 2 saatlik 2 bölüm halinde yayınlayacaklar. Çok fena bir yerde kaldıydı. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs