Dexter Geri mi Dönüyor Dediniz?

jeffdexterCineshoot’u benimle beraber takip edenler bilirler, Dexter bir yana, diğerleri bir yana. Ne olduysa bu diziyle ayrı bir bağ kurdum. Çıktığı ilk sezonu kaçırmış, tamamını kısa sürede yutmuş ve ikinci sezonu beklemeye başlamıştım. O zamandan beri aralıksız izledik ve noktayı koyduğu 2013 senesine kadar aramız git gide güzelleşmeye başladı.

Kötü mü bitti? Evet. Adına yakışmadı mı? Evet. Son 2 sezonu onun kalitesinde miydi? Değildi. Ama bu Dexter. Sadece ilk sezonuyla etkileyip saçmaladıktan uzun yıllar sonra geri dönüş yapan Prison Break veya Heroes değil, Dexter Morgan‘dan bahsediyoruz. Sapıklıklarıyla eğlendiren Masuka‘dan, küfürleriyle coşturan Debra‘dan bahsediyoruz. Elbette geç katılsa da görmeye doyamadığımız Hannah‘dan bahsediyoruz.

Katıldığı panelde “Dexter’ı geri getirmediği düşündüğünü” belirten patron David Navins fazla detaya girmemiş ama bu bile yeter Dexter hayranı bizlerin tüylerini diken diken etmeye. Gerçi kulislerde eğer hayata geçerse spin-off olarak döneceği de konuşuluyormuş ama nasıl gelirse kabulümüzdür artık. Bu kadar artizlik yaptılar, Dexter’ı ekranda göstermezlerse büyük ayıp ederler.

Son dönemde iş hayatının da bastırmasıyla dizi ve filmlere sık yer veremiyorum burada, aslında piyasada takip ettiğim dizi sayısı da aza azala bir elin parmaklarına ulaşmıştır ancak Dexter bu, iki eliniz kanda olsa da izleyebileceğiniz yegane dizilerden. En azından benim için öyle.

Fişi çekilen dizilerin sırf para uğruna geri getirilmesi ne kadar doğru orası tartışılır ama o fason son sezondan ve daha da fason dizi finalinden sonra Dexter geri döner ve deliler gibi de izlenir arkadaş. Showtime’da kırmadık rekor bırakmadı bu dizi yayınlandığı dönemde. Paranın kokusu her zaman güzeldir.

Not: 1 aylık tatile gitmiş sitemiz, dün geri döndü. Epey uğraştırdı ama kurtardık kendisin zor bela. 2009 Temmuz’dan beri buradayız, henüz ölmedik.


Yorum Yapın

Arts Blogs