Damages’ın Final Sezonu Başladı

Daha önceden bir tavsiye başlığı açmıştım kendisiyle ilgili ama final sezonu olan 5. sezonun başlamasıyla üzerine tekrardan bir şeyler yazma isteği uyandı içimde.

Damages gerçekten izlenmeyi hakeden bir yapım. Belki aksiyon seviyesinin yerlerde dolaşması sebebiyle iç karartıcı gibi durabilir ama öyle bir karakter çıkarmışlar ki ortaya, Patty Hewes‘u izlemek inanılmaz keyif veriyor. Yazıda da dediğim gibi belki de dizi tarihinin en kötü karakterlerinden birini canlandırıyor; Glenn Close. O soğuk simasıyla da o kadar iyi oynuyor ki, hani sokakta görsem korkacağım kendisinden.

Yeni sezon şahane başladı ve ilk sezondaki “ding ding ding”li flashforwardlarla seyirciye yavaş yavaş elveda demeye hazırlanıyor. Konuyu da şahane bulmuşlar final sezonunda. Wikileaks tarzı bilgi sızdırma muhabbeti üzerinden şekillendirip çarpıcı bir finalle noktayı koyacaklar gibi duruyor. Ama anladığım kadarıyla Patty Hewes’un o bütün yaptıkları yine yanına kâr kalacak gibi. İlk bölümden tahmin etmek güç olsa da o bölümün finalindeki kare hem içini burkuyor insanın hem de epey bir şey açıklıyor. (Spartacus’de Batiatus olarak izlediğimiz John Hannah’ı görmek de ayrı bir sürpriz oldu tabii)

Çarşamba günleri yayınlanıp perşembeleri düşüyor sanal aleme. Çeviriler şimdilik birkaç gün rötarlı gelse de idare ediyoruz.

Karakterleri, her sezon yok artık dedirten senaryosu, oyuncuları ve oyunculukları, içinizi karartan atmosferi ve müzikleriyle (jenerik müziği de efsanedir), hele hele üst düzey gizemiyle kendine hayran bıraktıran Damages’la tanışmadıysanız henüz çok geç değil. İlk bölümü izlediğiniz gün, final bölümünü de izliyor olabilirsiniz. Bir şans verin.

Dizi Tavsiyesi: Damages


Yorum Yapın

Arts Blogs