Cumartesi night, oldu sana dizi night :)

< Arka arka izleyip de bu kadar keyif aldığım 3 dizi birden olunca yazmak istedi canım. Cumartesi gecesi uykusuz kalınca başladım izlemeye ve nasıl bittiğini bile anlamadım. The Big Bang Theory, United States of Tara ve Modern Family'den bahsediyorum.
*Bundan sonrası Spoiler içermektedir.*

Big Bang‘te zaten konu ne olursa olsun Sheldon’ın müthiş mimikleri olayı her türlü götürüyor. 3. sezon 17. bölüme LOTR muhabbeti konuk oldu. Tabii onun öncesinde bir ALF muhabbeti de vardı ki, görülmeye değer. Wolowitz’in ALF’le olan iletişiminin fotoğrafını çektim hemen. Penny ve Leonard yatakta uyurken Sheldon’ın o garip aletle odaya dalması ve yüzükle olan iletişimi yine şahane olan sahnelerdendi. Tabii en iyi sahne yine Sheldon’ın rüyasıydı. Onu afişe etmek istemiyorum ama yarıldım resmen. Müthiş makyaj yapmışlar, ss’sini aldım, duruyor kenarda.

Tara‘nın ilk sezonunu bitirmek üzereyim. Şahane bir sezon geçirmişler resmen. Nasıl bu kadar geç kaldım izlemekte hayret ediyorum. 11. bölümde yolları hastaneye kadar düştü. Hastanede güzel karakterlerle tanıştık. Son dizi V’den ve The 4400’den yakından tanıdığımız bir karakter vardı. Hatta The Mentalist’in 2. sezon 15. bölümünde izlediğimiz aşçı şefi kadın da vardı bu bölümde çok kısa da olsa. Bölüm finali de şahaneydi. 12. bölümü izlemek için sabırsızlanıyorum. 22 Mart’tan 1-2 gün önce izlerim herhalde. Ardından yeni sezon gelecek, oy oy…
Dipnot: 11. bölümden estantaneleri hayran sayfasına ekledim.

Modern Family. Twitter’ın kattığı bir diğer dizi. Oradaki bir muhabbetten sonra izlemeye başladığım ve The Big Bang Theory’den nasıl keyif alıyorsam aynı tadı yakaladığım bir dizi. Şahane bir aile var. Müthiş karakterler var. İlk sezona henüz başladım. Zaten hala ilk sezon yayınlanıyor normalde de. 4. bölümü izledim bu akşam. Ailenin annesiyle tanıştık. O da ayrı bir çatlak çıktı. Daha önceden burada hiç yazmadım ama 20 dakikalık eğlence arayan herkese kesinlikle tavsiyedir. Şahane bir dizi.

Baktığımda, Tara 30 dakika, diğer ikisi 20’şer dakikalık diziler. 1 saat 10 dakikalık sürede ancak bu kadar keyif alınabilir PC başında. 2 komedi, 1 drama. Arka arka şahane gidiyor, tavsiye ederim…


8 Comments

 1. Popdater dedi ki:

  >Tara ve Modern Family'yi sevdiysen: Parks and Recreation ve Nurse Jackie'yi de dene. Tara'nin yeni sezona az kaldi, heyecanla bekliyoruz..

 2. SirEvo dedi ki:

  >Sağda aşağılarda takipteki diziler var, orada Nurse Jackie adını görebilirsin. 😀 Acayip severim o diziyi de. Diğer Parks'ı da hemen araştırıyorum. Önerin için teşekkür ederim Popdater.

 3. Humerus dedi ki:

  >@SirEvo
  House'u görmek istiyorum blogun da 3.sezonu bitiricem baya hoşuma gitti tavsiye ediyorum =)

 4. SirEvo dedi ki:

  >Dostum benim kötü bir alışkanlığım var. Bir dizi ne kadar efsane olursa olsun, içindeki karakter ne kadar seviliyor olursa olsun, eğer o dizi 3-4 sezonu çoktan bitirmişse ve her bölümü de 40 dakikaysa mümkünatı yok kendimi veremiyorum diziye. Hele bir de her bölüm farklı bir konuya odaklanıp ana konusu o kadar çekici değilse bu imkansız hale geliyor.
  Geçen yaz izleyecektim ve ilk 2-3 bölümü izledim. Ama sonuç hüsran oldu. Çünkü her bölümde farklı bir hasta, hep son anda kurtarılan bir hasta falan, sarmadı.
  Dr. House karakteri gerçekten bir numara. Ona lafım yok. Soktuğu laflar bile yeter aslında ama işte, eskimiş bir diziyse eğer çok zor. Bir de şu an takip ettiğim en az 20 dizi var. Vakit ayırmam çok zor ona. 20 dakikalık olsaydı her bölümü belki başlardım da, zor. :))

 5. Humerus dedi ki:

  >Evet biraz kolay gibi gözüküyor konusu ancak 1 sezon daha izlesem kendime otopsi yapacak kıvama gelicem o derece yani =)Bitireyim zaten How I Met Your Mother'a başlama fikrim var.

 6. tyler78 dedi ki:

  >House'un ilk 3 sezonunu, sadece 4.sezon finali(son 2 bölüm) için izlesen bile sonunda 'değdi be' dersin. Dizi tarihindeki en güzel finallerden biriydi. Hatta aklıma şu an onun kadar güzel başka bir final gelmediğinden en güzeli ilan ediyorum. 🙂

  Hoppa. Şimdi geldi. Dexter'ın son sezon finali. Ama yarışırlar. İkisi de birbirinden güzel.

 7. SirEvo dedi ki:

  >Dexter ve diğerleri… :))

  Yok yav, 2 tane bölüm için dizi mi izlenirmiş? 😀

 8. SirEvo dedi ki:

  >@Popdater
  parks'ın ilk bölümünü izledim de hoşuma gitmedi hiç yav. Sildim gitti. 😀

  @Humerus
  HIMYM'ı herkes övüyor. Pişman olmazsın başlarsan. Süresi kısa olduğundan ben de başlamak istiyorum da, o upuzun sezonları düşündürüyor. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs