Çok Reyting Hareketler Bunlar

Artık duymayan kalmamıştır herhalde. Hani duyulmayacak gibi de değildi. Belli olduğu günden bu yana televizyonlarda, gazetelerde, bloglarda, orada şurada burada hatta bilboardlarda bile (yok artık?) reklamını yaptılar. Haklılar da. Haluk Bilginer gibi usta oğlu usta, aktör oğlu aktör, karizma oğlu karizma bir adamı, en merak edilen Kenan Birkan karakteriyle diziye dahil ettiler. Buraya kadar bir sıkıntı yok, ellerinden, her yerinden öpülesi, noktamsı bir transfer. Amaaa…

Ama, gelin görün ki, dünden beri internette dolaşan, fısıltı gazetelerini süsleyen, kulislerin en hit malzemesi Ezel’e yeni bir ismin daha dahil olduğu; Kıvanç Tatlıtuğ. Evet evet, yanlış görmediniz, duymadınız. Aşk-ı Memnu denen dizide Bihter’in Beylül’ü, ekranların son yıllardaki en jön adamı (sözde) Ezel gibi geçen yıla damga vurmuş, belki de bu sezonuyla efsaneler arasına adını yazdıracak diziye çok manasız bir şekilde transfer olmuş.

Ya kardeşim ayıptır. Ne güzel yaratmışsın efsaneyi. Dayısıyla, Ezeliyle, Alisiyle, Cengiziyle, Tefosuyla & Şebosuyla, güzelim Baharıyla, babacık Serdarıyla hatta acıcık da Eyşanıyla yaratmışsın tarzını. Son yılların en mindfuck, en kafa patlattıran, finalinde en “oha” çektiren, her bölümde reytingleri tavan yaptıran bir dizi oluşturmuşsun. Kendine has bir şeyler yapmışsın işte, anla. Türk dizilerine yeni bir hava katmışsın, belki de yakın dönemde adını tarihe altın harflerle kazıttıracaksın. Ama yok, sen bana bu da yetmez diyerek gidiyorsun en itici, en gereksiz, en salak, en en en aktörümsü adamı alıp diziye getiriyorsun. Çok ama çok ayıp ediyorsun!
Bir arkadaşın dediği gibi, çok reyting hareketler bunlar. Ezel gibi diziye hiç ama hiç yakışmayan bir adam. Acıcık dediğim Cansu Dere yeteri kadar sırıtıyordu zaten, yanına bir de “Beylül kaçar” hiç yakışmaz. Yakıştıramayız.


22 Comments

 1. Ness dedi ki:

  >Iyyyy.
  Tadı(m) kaçtı.

 2. SirEvo dedi ki:

  >"Artık izlemeye başlayabilirim o zaman" diyenlere rastladıkça tadım daha bir kaçıyor benim aslında. =/

 3. Ness dedi ki:

  >Hiç rastlamadım, Allah karşılaştırmasın. Koşar adım uzaklaş :))

 4. SirEvo dedi ki:

  >Attığım tweet friendfeed'e de gidiyor, oradaki yorumlara bak. 🙂

  http://friendfeed.com/cineshoot/58027e4b/yazk-valla-ezel-gibi-diziye-kvanc-tatltug-adamn

 5. Anonymous dedi ki:

  >dizi de dizi olsa bari. Kurtlar vadisine veya benzer derin devlet unsuru tasıyan yerli yabanci dizilere, filmlere "yok canım, saçmalığa bak bu kadar da olmaz" diyor millet.. onlarda bile olmayan planlar komplo teorileri götü boklu bir intikam peşinde koşan adam ve örgütü tarafından yapılınca "oooo, vay be ne adam planlar yapmış" deniyor. Behlülün yanında bihter de girse şaşırmamak lazım daha ne kadar saçma olabilirki o dizi.

 6. SirEvo dedi ki:

  >Onlarda bile olmayan değil, olamayacak planlar. Kafa gerekiyor öyle planlar, öyle senaryo yazabilmek için. Polat Alemdar gibi saçma sapan bir karakter değil. =)

  Ezel'i Kurtlar Vadisi'yle karşılaştırmak zaten mantıksız. Farklı kulvarların dizileri ama tek başına Dayı karakteri bile ezer geçer KV'yi.

  Bu arada bana kalırsa (benim düşünceme göre) bu diziye saçma diyenler, bu diziyi anlamıyorlar. Alışmışlar KV tarzı, Aşkı Memnu tarzı dizilere, vereceksin onlara o dizileri, sabahlara kadar izleyecekler. Ezel'i izleek için biraz kafa gerekiyor, kusura bakmayın.

 7. Eren dedi ki:

  >İşallah şu Kenan-Dayı olayını abartmazlarda Ezelin intikamını keyifle izleriz.

  Yeni sezonda azad daha çok ön plana çıkıcak gibi.Bide ben Kamili özledim be hocam

 8. SirEvo dedi ki:

  >Kamil de iyi karakterlerdendi cidden. Olsun ya, kalan sağlar bizimdir. :))

 9. OziiX dedi ki:

  >FF'deki yorumlara koptum. 🙂 Seviniyo millet, niye neyi varki diyor. haha

 10. Edizliv dedi ki:

  >:D adsız biri buraya yorum yazıosa korkacaksın..hepsinden uçuk kaçıık yorumlar geliyor..Kv Sever bi adamla zaten fazla polemiğe girmeye gerek yok.polatı robocoptan ayırt edebilen adamlar onlar..polatı kurşun geçirmez olarak görüyolar..ve hala o olur bu olmaz diebiliyorlar:D
  GÜLÜNÇ…
  Kıvança gelicek olursak..
  Yazık oldu o Muhteşem Kadroya
  Yazık oldu Haluk Bilginer sevincimizin kursağımızda kaldı..
  Yazık oldu Gidenler gelenleri aratcak galiba..
  Baharın gidişini Halukla fazlasıyla kpatırsın..fazlası kalır ama… Kıvancın gelişini hiç bişeyle kapatamazsın…
  Eyşandan sonra yapmacıklık had safhaya çıkıcak….
  pzt akşamları tek Keyfimizi bozmazlar umarım….

 11. mai dedi ki:

  >Bahar gibi (gerçek adı neyse artık) gibi mıymıy bir oyuncuyla bir iki sezon gitmiş bir diziye Kıvanç geliyor diye gösterilen tepki bence biraz abartı olmuş.

 12. SirEvo dedi ki:

  >Bahar'a canımız feda. =)

 13. Edizliv dedi ki:

  >Bhar rolüne çok uygun bir isimdi sedef avcı…zaten şuan yükselişte olsada son polisiye dizi girişimi gereksiz olmuş…
  ama Kıvanç Tatlıtuğ u hala oyuncu olarak gören varsa 1 dkikalık saygı duruşunda dururum…

 14. mai dedi ki:

  >Kıvançla Sedef bir arada pişmiş iki oyuncu sonuçta:p Neydi? Haa evet Menekşe ile Halil:)

 15. Edizliv dedi ki:

  >BEN BUNU BİLMİYORDUM…SEN KIVANÇ FANI ÇIKTIN:d BN SENLE TARTIŞAMAM:)

 16. SirEvo dedi ki:

  >Yav birarada piştiler diye, aynı dizide rol aldılar diye, karşılıklı oynadılar diye böyle bir mantık kuramayız ki. 🙂 O mantıkla ne oyuncular çöpe gider.
  Kıvanç falan gelmesin, istemiyorum ben. 😀

 17. mai dedi ki:

  >Yok ben Kıvanç fanı falan değilim,sarışınlardan hiç hoşlanmam:P

  Bir arada bulunmuş oyuncular birbirlerinden az çok etkilenebilirler diye düşünüyorum.

  Şurda Sedef'e çamur atmaya çalışıyorum işte anlayın yahu:D

 18. mai dedi ki:

  >Eveeeetttttt:) Haluk Bilginer'e ne denir bilemieycem doğrusu.Ben bu kadarını beklemiyordum.Onun için söylenecek bir söz yok.Çok acayip bir hava katmış diziye.

  Ve Kıvanç:)Hadi kabul edin çocuğun duruşu çok iyidi:) Konuşmasın mesela sadece öyle dursun reyting alsın. Durant gibi durduğu yerde sayı yapsın:P

 19. SirEvo dedi ki:

  >Maç yüzünden izleyemedim ben. Spoiler verme yahu 😀

 20. mai dedi ki:

  >Tamam tamam…Haluk Bilginer diyorum başka da bir şey demiyorum:):)

  Ama bölüm yorumunu isterim…

 21. SirEvo dedi ki:

  >2 reklamlık izleyebildik, o bile yetti bana. Yüksek çözünürlükten riplenmiş hali gelsin de indireceğim hemen.

 22. Edizliv dedi ki:

  >Ben olsam Orda üzerine bir yıldırım düşürüp öldürürüm kıvancı…ozman patlama olur dizide:D…Bnce sana sempatik tarafı batmış sedef avcının:D
  Öle durucaksa sezon sonuna kadar diyecek bişeyim yok…Ağlatmazlarsa başarılıda olur belki:D
  Dizi yorumuna gelince Konuda düşüş var..sürükleyicilik azalmış…gerçi ilk sezonun ilk bölümelrindede arada böle vasat bölümler çıkıyordu…belki biz çok alıştık full actiona…cansu derenin Oyunculuğu tek kelimeyle fiyaskoydu…Haluk Bilginer'e bayılırım…Büyük oyuncudur… Ama ne bilim KENAN BİRKAN olcaksa HALUK bilginer olsun tabyki…nitekim ii de oynamış…Ama larım var işte bu bölümle ilgili…haluk bilginer e pek bi eleştirim yok ilerleyen bölümlerde dahada oturtucaklardır karakterini..
  ilk BÖLÜM bnden 10 üzerinden 3 aldı.

Yorum Yapın

Arts Blogs