Çocukluğumuzun kabusu Freddy dönüyor…

Elm Sokağı Kabusu‘nu duymayan, bilmeyen, izlemeyen yoktur herhalde. Hatırlıyorum da; ufakken izlemek için nasıl da can atıyordum. Ama başladıktan sonra da saklanacak delik arıyordum evde. O kadar sevip bir o kadar da korktuğum film yoktur sanırım. Tabii ufakken..

İlki 25 yıl önce yayınlanan ve sevildikten sonra toplamda 9 filmi yapılan A NIGHTMARE ON ELM STREET efsanesi yeni filmiyle geliyor. Yapım şirketine, LOTR serisinden sonra en çok kazandıran film serisi olarak kayıtlara geçen efsane filmin yenisinin 2010 yılının Nisan aylarında ABD’de gösterime girmesi beklenirken, Freddy karakterini Watchmen filminde maskesinde şekillerin haraket ettiği Rorschach karakterini canlandıran eleman Jackie Earle Haley‘e vermişler. Çok da iyi etmişler. Watchmen filmindeki performansıyla göz doldurmuş, benim en sevdiğim Watchmen karakteri olmasını sağlamıştı bir yerde.

Yıllarca Freddy olarak karşımıza çıkan Robert Englund‘ın olmadığı ilk Freddy şöleni olacak bu filmde tanıdık iki yüz daha var. Harper’s Island dizisindeki talihsiz gelinimiz Trish karakterini canlandıran Katie Cassidy ve Terminator’un son çekilen dizisinde (TSCC) John Conner rolüyle karşımıza çıkan Thomas Dekker.

2003 yapımı Freddy vs. Jason filmini izledikten sonra tiksinmiştim aslında ama yine de Elm Sokağı‘ndaki o topu kaçan kızın hatrına bile izlenir, hani Cem Yılmaz’ın gösterilerinde bahsettiği şu kız… 🙂

Fragman için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz;


4 Comments

 1. Silencer dedi ki:

  >Sorsana bana 13.Cuma'nın yenisini izledin mi diye? ama geçenlerde Halloween 1978 izledim extended gayet keyifli idi.Oldskool slasher tadımı aldım.

 2. SirEvo dedi ki:

  >2009 yapımı Friday the 13th ne kadar kötüyse artık, izlediğimi bile unutmuşum. IMDb'de de 3 vermişim zaten. Aman uzak dursun. 😀

 3. Silencer dedi ki:

  >korku gerilim olarak eminim biliyoruz.REC,Descent,Eden Lake ve last house on the left son senelerin en iyileri ben bunları zorlayan HUSH (2009) ve çok tavsiye edilen daha izlemediğim arkadaşımın 8 verdiği Orphan (2009)…son izlediğim korku filmi ise Trick'r Treat (2009) Halloween teması bol çok kötü olmayan bir teen-slasher.

 4. SirEvo dedi ki:

  >REC çok çok iyiydi, Eden Lake sıradan, Descen ise vasattı. Last House on the Left hakkındaki yorumumu da yazmıştım buradaki bir postta. Hush, Orphan ve Trick'li olan indi ama hala izlemedim. Bide şimdi Pes2010 çıktı; zor film izlemek, çeviri yapmak.. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs