City Island (2009) – One man show!

Aslında Andy Garcia pek tuttuğum bir aktör değildir. Filmlerine özel bir ilgi göstermem, kendisine ekstradan bir hayranlığım yoktur ama şu filmden sonra görüşler biraz değişecek sanırım.

54 yaşındaki Andy Garcia, The Good Wife Julianna Margulies, 10,000 BC‘deki sakal kesimiyle Steven Strait, Garcia’nın kızı Dominik García-Lorido, 2 senedir kameralar karşısında olan Ezra Miller ve en son The Pink Panther 1-2, Transsiberian, Harry Brown ve Shutter Island filmlerinde oynayan Emily Mortimer film boyunca izlediğimiz oyuncular. ’90 yapımı Bronx Cheers adlı kısa filmiyle Oscar’a aday gösterilen Raymond De Felitta ise filmi hem yazmış hem yönetmiş hem de yapımcılığını üstlenmiş.

City Island isimli minik balıkçı kasabasında ailesiyle yaşayan Vince Rizzo, ıslah evinde gardiyan olarak çalışmakta. Geçinemediği, sürekli kavga ettiği karısı, ergenlikteki oğlu ve dışarıda okuyan kızıyla sıradan bir aile babası gibi görünüyor dışarıdan. İçeri girdiğimizde ise Vince artık hayattan bıkmış, poker diye dışarı çıkıp başka sevdalar peşinde koşturuyor. Hayatında bir canlılık bir farklılık olmasını istiyor. Tam bu sırada gardiyan olarak çalıştığı ıslahevine gelen bir mahkum onun ilgisini çekiyor ve geçmişini araştırmasıyla da film bir anda değişiyor.

En azından bir kez izlenmeyi kesinlikle hakediyor City Island. Oyunculuklar iyi bir kere. Andy Garcia şova yönelik oynamış başlıkta da belirttiğim gibi. Karısı ve çocukları da hepsi cuk oturmuş. Hikaye bilindik ama yine de bağlıyor. Baştan sona keyif alıyorsunuz yani. Güzel sahneler var.
Yani drama seviyorsanız, 7.6’lık IMDb puanıyla 2009’un ilgi görmeyen ama kayda değer dramalarından kısaca. Komedi yönü de var hafif de olsa. İzlediğinize pişman olmazsınız. Türün iyilerinden. 8/10


3 Comments

  1. Ze1903 dedi ki:

    >Andy Garcia'nın oyuncu seçimindeki Marlon Brando taklidi(taklit denemesi:)) için bile izlenir

  2. kutupayusu dedi ki:

    >çok eğlendiğim beni çok mutlu eden bir film… hala aklıma geldikçe gülümsetiyor

Trackbacks for this post

  1. […] Miller diye bir oyuncu tekrardan selamlıyor izleyiciyi. City Island ve özellikle de We Need to Talk About Kevin‘deki ekstrem performansıyla beni benden alan bu […]

Yorum Yapın

Arts Blogs