Charlie Sheen’in Vârisi Belli Oldu…

Bir hafta öncesine kadar dönen Hugh Grant isimlerinden sonra dün Ashton Kutcher twitter hesabından 6,25’in karekökü nedir diye yazınca büyük ölçüde netleşti yeni oyuncu. Ardından haber sitelerine de düştü. Two and A Half Men‘in Charlie Sheen‘den boşalan koltuğuna dolaylı da olsa Ashton Kutcher oturdu.

Two and A Half Men, 8 senedir Charlie Sheen’in önderliğinde şahane bir sitcom olarak ilerliyordu. Ama Sheen hiç rahat durmayıp sürekli sorun çıkaran bir tipleme çizince ve en son yaptıkları da eklenince yapımcılar artık bağları koparmanın vakti geldi diye düşündü ve yeni bir oyuncuyla anlaştılar. Aslında epey direttiler Sheen geri gelsin, gelmesin falan diye, ardından Hugh Grant isimleri dolaştı. Bölüm başına 1 milyon dolar gibi bir ücreti kabul etmedi. Sebep ücret değil, böyle bir yapımda yer almak istemiyorum gibilerinden laflar etti.

That 70’s Show gibi bir sitcom ile adını duyurup patlama yapan Ashton Kutcher Twitter’dan bu mesajı atınca d, ki kendisinin 6,7 milyon takipçi ile en çok takipçisi olan ünlülerden biri olduğunu düşünürsek, haber hemen yayıldı ve kanal yetkilileri de bir açıklama ile Kuthcer’ı duyurdu.

Şimdi benim aklıma takılan, bir dizide 3 ana karakter var iken bunların arasından en önemlisi olarak görülen isim diziden ayrılınca neden dizi iptal edilmiyor? Aslında cevap basit, para. Dizi, Amerika’nın en çok izlenen komedisi bildiğim kadarıyla. Zaten Charlie bile 2 milyon dolara yakın para kazanıyordu bölüm başına. Artık siz düşünün dizinin haftalık gelirini. Adamlar da bunun etinden, sütünden, kaymağından sonuna kadar faydalanalım diyerek ite kata devam ettirme kararı aldılar besbelli.

En merak edilen ise, Ashton Kutcher direk olarak Charlie’nin rolünü mü üstlenecek yoksa yeni bir karakter mi yaratılacak idi. O da netleşti. Charlie Harper karakteri artık olmayacak. Kutcher farklı bir karakter olarak diziye dahil olacak. Zaten direk o karakter olarak diziye dönseydi ekstra rezalet bir olay olurdu. Bunu göze alamayıp farklı bir karakter olarak diziye sokmayı mantıklı bulmuşlar. Seyirciler bayılacak demiş Lorre, göreceğiz…

İşin garip tarafı, Ashton Kutcher’ın dizisi That 70’s Show da 8 sezon sürmüştü. Sanki kaldığı yerden devam edecekmiş gibi bir tesadüf olmuş.
Bir diğer not ise, Charlie Sheen Twitter hesabından “doğru adamı bulmuşsunuz” diye bir tweet attı. Gerçi ona kalsa herkes doğru adamdır.
Alan Harper olarak müthiş bir iş çıkartan Jon Cryer da, Charlie’ye iyi dileklerini yollayıp Ashton’ı dört gözle beklediklerini belirtmiş.

Henüz dizinin 4. sezonunda olan biri olarak beni pek etkilediğini söyleyemeyeceğim. Ama diziyi güncel takip edenler için müthiş bir etkisi olacağı kesin. Gerçi dizi akan bir konuya sahip olmadığından 4 de olsa 8 de olsa ben Ashton’ın geldiği bölümü mutlaka izleyeceğim. Bakalım Charlie’nin bıraktığı mirası devam ettirebilecek mi…

Peki dizinin fanatikleri bu duruma ne diyor? Ben en çok onu merak ediyorum. Var mı hem Türkiye’de olup hem de bu blogu takip eden Two and A Half Men izleyicisi?


6 Comments

 1. MBV dedi ki:

  >Gelsin gelsin, Charlie hak etmişti. 🙂

 2. Edizliv dedi ki:

  >Ben valla ne yalan söliyim bayıla bayıla izliyordum diziyi….
  Ama bu değişim dexterı dexterdan,lutherı lutherdan,nathanıda misfits ten alıp yerine başka birini koymaları gibi birşey desem çok şey anlatmış olurum heralde…

 3. SirEvo dedi ki:

  >Dexter örneğini verecektim ben de Ediz, son anda vazgeçtim. Hani dizinin ismiyle karakter ismi aynı diye.
  Tabii bir de "direk" yerine konmuyor karakter. Farklı bir karakter olarak dönecek, onu da unutmamak gerek. Verilebilecek en güzel örnek Nathan'ın Misfits'ten çıkartılması sanırım.

 4. Edizliv dedi ki:

  >Benimde demek istediğim o.Dexter çıksa diziden onun yerine başka iyi huylu seri katil gelse ne yaparsın?
  two and half men oldu two men(çocukta eşşek kadar oldu çünkü)
  İsterse Jack Nicholson girsin diziye o dizi daha iş yapmaz bence…

 5. SirEvo dedi ki:

  >İzlediğim hiçbir dizide ana karakteri çıkartıp yerine başka bir karakter gelmesini istemem ben valla. Dizinin havası gidiyor.

 6. Ata İsmet Özçelik dedi ki:

  >ben de birebir takip edenlerdenim,Kutcher filan yalan olur 5-6 bolum ancak dayanir derim.

Yorum Yapın

Arts Blogs