Çeviri tamamlanmıştır: Kirli Fidye (2010)

Solo çeviri yapmayalı aylar olmuştu. Sınavlara çalışma dönemini bahane edip uzun bir süredir elimi sürmüyordum filmlere çevirisel açıdan. Black Ransom filmini görünce atladım hemen ama film beklentimin biraz altında çıktı maalesef.

150’ye yakın filmin senaryosunu yazan Jing Wong‘un kaleminden çıkan filmin yönetmeni; 2. yönetmenlik deneyimi olan Kwok-Man Keung.
Başrolde tanıdık bir isim var. Ip Man 1 ve 2’nin kadrosunda yer alan, 2. filmde hiç de görmek istemediğimiz şekilde izlediğimiz Simon Yam, artık emekliliğini bekleyen ve pek rağbet görmeyen bir dedektifi canlandırıyor. Ailevi sıkıntılarının yanında polis merkezindeki adam yetersizliğinden dolayı kendi çapında yaşamaya çalışıyor.
Mafya babalarının bir bir ortadan kaybolmasıyla başlayan hikaye, fidyelerle devam ediyor ve sıradan bir aksiyon halini alıyor.

Baştan sona aksiyonun dozajını düşürmemeye çalışsa da konunun sıradanlığı filmin bir üst kademeye çıkmasını engelliyor. Yine de uzakdoğu severler bir şans tanıyabilir ama Hollywood filmleriyle büyüyenlere pek elleşmeyin diyorum.
Çevirisini sıkılmadan yaptığım filmlerden biri olduğunu da ekleyeyim. İyi seyirler.

Altyazıya buradan veya buradan ulaşabilirsiniz.


One Comment

  1. wimparella dedi ki:

    >o şeylerden benim de yapmam gerekiyor ama baya ara verdim 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs