Cem Yılmaz’dan Yeni Film Müjdesi

< style="text-align: justify;">cem yılmazBazıları stand-up gösterilerini vizyona sokarak onlar üzerinden de ekstra para kazanmasını yadırgıyor, bazıları da benim gibi ne çekse izleyecek şekilde bekliyor. Kim ne derse desin, komedi denince Cem Yılmaz ilk akla gelen isim. Haliyle yeni çekeceği filmleri, vizyona sokacağı stand-upları da dört gözle bekliyor insan.

Bir kere sinemada izleyip gülmekten sıkıldığım CM101MMXI Fundamentals‘i defalarca da evde izleyerek hatim ettik, popüler kültürün bir ürünü olarak çoktan unuttuk. GORA, AROG, Hokkabaz, Yahşi Batı derken de artık yeni filmleri beklemeye koyulduk. Cem Yılmaz’ın yeni film çekmesi demek, vizyona girdiği gün veya hafta o koca ekranda izlemek demek, elbette kalabalık bir salonla. Çünkü ne yazsa, ne yönetse, reklamda dahi oynasa defalarca izletip keyif vermesini biliyor adam. Gidiyor en sevmediğim bankanın reklamında yer alıyor, o kadar güzel yakalıyor ki detayları, kırk yılın başı televizyonun başında oturduğumda ekrana gelse dahi yine de izliyorum.

Sonuç olarak Cem Yılmaz yeni filminin müjdesini vermiş ntvmsnbc’nin haberine göre. Mikrofonu uzatıp yeni film var mı diye sorduklarında, yeni filmin senaryosunu sonbahar boyunca yazacağını, çekimlerini de kışın yapacaklarını söylemiş. Haber ne kadar doğru, olursa filmin konusu nasıl olur elbette bilemeyiz ama hiç yoktan güzel bir haber. Şahan amcanın çektiği çöpleri izlemektense Cem Yılmaz’ın filmlerini beklemek daha akıllıca gibi duruyor şimdilik.

Bu arada 2010’da yine böyle bir haber dolaşmış ortalıkta, ama o zamandan beri ses-seda çıkmamıştı komedyenden. Umarım bu seferki haber doğrudur. Kamuoyu yoklaması mı yapıyor nedir…


Yorum Yapın

Arts Blogs