Işın Kılıcı’nın Yaratıcısı Canlandıranlar Festivali’nde

< style="text-align: justify;">Dün bir bülten düştü mail kutuma. Her gün düşen bültenlerden biri diye düşünürken, okuyunca ilgimi çekti ve paylaşayım istedim. Bugüne kadar hiç duymadığım bir atraksiyon olduğu için sizleri de haberdar etmiş oluruz hem. Belki bu tarz farklı şeylere ilgisi olanlar varsa yakından takip etmek ister.

24-28 Nisan tarihleri arasında İstanbul‘da, 16-19 Mayıs tarihleri arasında da Ankara‘da gerçekleştirilecek festivalde film gösterimleri, söyleşiler, sektör buluşmları, canlandırma atölyeleri gibi geniş bir etkinlik sunulacak. Ayrıca bir de panel olacak, ki bu panelin konuğu sinema tarihine damga vurmuş Star Wars serisinden ışın kılıcının yaratıcısı Nelson Shin. Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan festival için her yıl böyle renkli bir simayı konuk etmeyi düşünmüşler ve Nelson Shin de yerinde bir tercih olmuş gibi. The Transformers: The Movie ve Empress Chung filmlerinin yönetmeni ve The Simpsons Movie’nin yapımcısı Shin’in asıl olayı animasyon bölümü. Simpsons, Batman: The Animated Series, X-Men, Tazmania, Tiny Toons, Animaniacs, G.I. Joe gibi çizgi filmlerin yapımcı firması AKOM Stüdyosu‘nun hem kurucusu hem CEO’su olan Shin, 24-28 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da olacak, bağımsız canlandırmacılar ve canlandırma stüdyolarıyla PRODAY’de biraraya gelecek.

Canlandıranlar Festivali’yle ilgili daha detaylı bilgiye henüz yapım aşamasında olan kendi sitesinden, Facebook adresinden ve Twitter hesabından ulaşabilirsiniz. Daha fazla görsel için de buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum Yapın

Arts Blogs