Bu nasıl bir comeback?

Blog pause modda devam ededursun, bu akşamki maçtan sonra 2-3 satır yazmazsam olmazdı. Tamam ders çalışmaya devam ediyorum da, full ders moduna hiçbir zaman giremediğimden maç vs. gibi aktivitelerden geri kalmıyorum.
Maç hakkında uzun uzun da bir şey yazmak istemiyorum gerçi. Ama o ne maçtı öyle ya? İlk yarının son 15 dakikası ve ikinci yarının tamamında müthiş bir Beşiktaş, müthiş bir maç izledim ben. Belki de sezon başından beri oynadığımız en iyi toptu, kazandığımız da en anlamlı puandı. Derbiden sonra konuşmak daha mantıklı aslında ama şu andan sonra Bursa deplasmanı dahil hepsini kazansak şampiyon olmamamız çok zor. En azından 2. oluruz gibi gözüküyor.
Bursa’nın dün puan kaybetmesiyle GS ile FB’nin birbiriyle oynuyor olmasını işin içine kattığımızda Bobo’nun da dediği gibi 10 puanlık bir maç olabilir bu.

Stadın dolu olması, Rüştü’nün maçı döndüren 2 hamlesi, Toraman’ın 3 bölgede birden şahane oynaması, Deli İbo’nun 90+’larda attığı depar, üstüne goldeki şahane ortası, Fink’in gollerdeki katkısı ve en önemlisi de Uğur İnceman’ın oyuna girdikten sonraki iyi pasları, güzel şutu aklımda kalan olumlu hareketlerden. Ama 2 maçtır olumsuz olan bir şey var ki Ferrari-Sivok uyumunun bozulması. Hele Ferrari’nin bugünkü performansından sonra mental ve fizik olarak iyice çökmüş olduğunu anladım. Çok hızlı bir şekilde toparlanıp kalan 6 haftada sezonun ilk yarısındaki mental ve fizik gücüne dönmesini diliyorum.

Hepsinden önemlisi bu postu atmamın tek sebebi oynanan futbol. Attığımız son gol ofsayt da olsa bu kadar pozisyona girme, iyi paslaşmalar, sağdan soldan gelen ortalar ve atak hattı oyuncularının yavaştan yükselen performansı. Şu ahenk devam etsin, defansif oyuncular azıcık silkelensin ve Ernst yerine de azıcık Necip’i izlemeye devam edelim diyorum, gerisi gelir.
Hani 2-0’dan 2-3 olan maçlara denk gelmiştim de, Beşiktaş’ın böylesine iyi oynayıp 3 gol birden bulması ve 3. golü bulana kadar zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığım maç beni iyiden iyiye heyecanlandırmaya başladı. Önceki maç sonrası yazılarımdan birinde söylemiştim bu performansı devam ettirin de İnönü’ye gelme sebebimiz olsun diye… Hadi Beşiktaş, az kaldı. Dayanın biraz daha.

Neyse, başta dediğim gibi Pause ve ders mod aynen devam ediyor, hadi iyi pazarlar…


Yorum Yapın

Arts Blogs