Breaking Bad 5. Sezon Araya Girdi

Evet, hem de ne ara. Yaklaşık 1 sene bekleyeceğiz kalan bölümleri. Walter White karakteriyle (pardon Heisenberg demeliydim) adını efsaneler arasına yazdıran Breaking Bad, pazar günü yayınlanan Gliding Over All adlı bölümle (5×08) çok uzun bir araya girdi arkadaşlar.

2008’de start alan serüven, her sezonuyla level atlayarak bambaşka bir dizi haline dönüştü ve inanılmaz bir hayran kitlesi yarattı kendine. Kansere yakalandığı için kendini uyuşturucu işine veren bir kimya öğretmeninin, ailesine bir şeyler bırakma çabası ilerleyen sezonlarda farklı boyutlara taşındı ve artık yavaş yavaş finale doğru yaklaşıyor. Bryan Cranston ve Aaron Paul‘un başrollerini üstlendiği dizi her yıl Emmy‘de kendine birkaç ödül kaparken, Altın Küre‘ye de 2 kez aday gösterildi.

Bugüne kadar burada pek bahsetmedim belki ama Breaking Bad adlı yapım belki de son yılların en gerçekçi dizilerinden biri. Gerçekçiliğin yanında inanılmaz bir olay kurgusu ve örgüsü var. Bunların yanında kendine has çekimler ve müzikler de son yılların fenomenlerinden biri haline getirdi diziyi. Hani henüz haberiniz yoksa ve başlayacak bir dizi arayacaksanız fazla uzaklara gitmeyin, Breaking Bad “mutlaka izlenmesi gereken 10 dizi” listesine ilk 3‘den giriş yapar benim gözümde. (Güncelleri düşündüğümde Dexter ve Sons of Anarchy’le beraber.)

Ne diyorduk, evet, 5. sezonuyla noktayı koyacak dizi, şimdilik bir virgül koydu sezona. 5. sezondan 8 bölüm yayınlanmıştı, kalan 8 bölüm ise 2013 yazında yayınlanacak. Yani yine Temmuz gibi başlayacağını düşünürsek en az 10 ay daha bekleyeceğiz final sezonunun kalan kısmını izlemek için. Elden bir şey gelmez, çiğ tavuk bile yiyeceğimizi düşünürsek kalan bölümleri izlemek için birazcıcıck bekleyeceğiz.


14 Comments

 1. hakan yücel dedi ki:

  böyle ara olurmu yo 🙁

 2. özgür dedi ki:

  bir dizi 2 sezonunu hiç uyutmadan seyrettirebiliyorsa diyecek bişey yok. evet belki biraz kaçığım ama bu dizi benden daha kaçık. velhasıl kelimeler yetmez.
  çok ilginç bir yerden ara verdiler. bundan sonra neler olabileceği konusunda çok fazla düşünce üretilemeyebilinir. dizinin son sezonu olabilir.

  • SirEvo dedi ki:

   Son sezonu zaten sevgili özgür. Bitiyor dizi önümüzdeki yaz.

 3. hknkrt dedi ki:

  dizi, yapı bakımından aslında 10sezon bile devam edebilirdi. neden böyle kestirip 5 sezonda sonlandırıyorlar anlamış değilim. reyting kaygısı sanırım. senaryo falan muhteşem ya, zor gelir böyle diziler.

  • SirEvo dedi ki:

   Sakız gibi uzatmanın manası yok bence. 10 sezon oynayıp da önceki sezonlardaki tadı verebilen dizi yoktur. Ve ayrıca Breaking Bad çoğu diziye oranla ekstra gerçekçi ilerliyor. Anlattığı da bir konu var. O konu artık bitecek. Uzattılar mı yaprak dökümü moduna bağlardı. 5 sezon gibi duruyor ama 6 sezon diye de kabul edebiliriz biz onu. 🙂

 4. ras dedi ki:

  uzatmalarına gerek yok bencede tadında kalsın uzun süre konuşalım bu diziyi ne kadar uzarsa izlerim ama biyerden sonra izlemek istemezsem işte o kötü olur o yüzden çok uzatmalarınn bir anlamı yok 🙂

 5. Heisenberg dedi ki:

  Evet uzatmanın bir anlamı yok ama,en azından bitirince bi final filmi falan çekseler.İnsan hiç bitmesin istiyor 🙁

 6. nezihe dedi ki:

  Beklerim, böylesi bir dizi için beklemeye değer. Yeter ki devamı gelsin.

 7. mike dedi ki:

  5. sezon 8. bölüm kaldı. izlemeye kıyamıyorum. o bölüm bittikten sonra büyük bir boşluğa düşcem sanırım. böle devam ettiği sürece 20 sezon izlerim mütiş dizi.

 8. headamster dedi ki:

  6.sezon çekiliyor diye okudum yabancı bi sitede yani final sezonu olacakmış…..bir öğretmen olarak çok etkilendim… dizide de olsa öğretmen öğretmendir dedirtiyor her ne kadar ww (heisenberg) yoldan çıkmış da olsa bazen vurgu bazen kurgu ama dizide ve filmde adamlar super.

  • SirEvo dedi ki:

   6. sezon değil, 5. sezonun ikinci kısmı çekiliyor yazıda da bahsettiğim gibi.
   5. sezonun kalan bölümleri yayınlanacak ve dizi final yapacak.

 9. Mattdilon dedi ki:

  Ölürken bile gözümün önünden geçicek eşsiz sizi.Walter asla unutmayacağım.

 10. osman dedi ki:

  Bu dizi biterse yapacak başka birşey kalmıyor,köprüden atlayıp işimi bitirsem iyi olur,it is done:)

 11. carlos dedi ki:

  Bugün final bölümünüde seyrederekten 1 hafta içinde bitirdiğim dizi.Çok büyük bir boşluğa düştüm..Walter White gibi bir karakter bir daha gelirmi bilinmez ama yerini kimsenin dolduramayacağından eminim.Teşekkürler Bryan Cranston

Yorum Yapın

Arts Blogs