Breaking Bad 4. Sezon Biterken

Askerliğin araya girmesiyle ertelenenlerden biri de top3’ümde bulunan Breaking Bad’in 4. sezonuydu. O tam yerinde bitirdikleri sezon finalinden sonra nasıl devam edecekler derken şimdi 4. sezonu da cebimize koyduk.
Aslında diziyle ilgili bir şey yazmayı düşünmüyordum, zaten izleyip de bırakabilen yoktur. İzlemeyenler de izlememeye devam edebilirler ama bir dizide kullanılan kamera çekimleri bu kadar orijinal olabilir mi yahu? Adam resmen ayrı bir boyuta taşıyor seyirciyi çekimlerle. Bunun üstüne bir de hikaye, hikayedeki karakterler ve oyunculuklar da eklendi mi bu kadar ağır tempoyla ilerleyip de böylesine efsanevi bir dizi ortaya çıkıyor işte. (bundan sonrasında ciddi spoiler olabilir.)

3. sezon biterken bakalım nasıl yakayı kurtaracaklar diyorduk, 4. sezon bittiğinde çok ama çok önemli bir karakter gitti. Giancarlo Esposito‘nun canlandırdığı Fring Gus inanılmaz bir karakterdi. Dizideki yeri de belli. Onun gidişiyle şimdi bambaşka bir hâl alacak Walter White’ın hayatı. Yapımcılar karakteri daha da kötü yapacaklarını söylemişler ama hiç belli olmaz. Merakla bekliyoruz.

Bir de video var. 4 sezonun tamamını da izleyenlerin içinde, “4 sezonun tamamını tekrar izleme isteği” uyandıracak cinsten muazzam bir çalışma. Breaking Bad izleyen herkes mutlaka ama mutlaka izlemeli.

Dipnot: Dexter, Sons of Anarchy ve Breaking Bad arasında en iyi sezon SOA ve Breaking Bad’deydi. Dexter bu sezon biraz pasif kalmış. Hele son bölümdeki mantık hatası beni benden aldı. Sons of Anarchy’i yazdım zaten, muhteşem bir sezondu. Breaking Bad de zira öyle. Ama SOA yine de bir adım önde.


One Comment

  1. breaking bad dedi ki:

    >gerçekten çok güzel bir dizi, bitmesine üzüldüm ama yeni sezon yolda.

Yorum Yapın

Arts Blogs