Beşiktaş ve BJK BLOGLAR


Sezona Süper Kupa finalindeki mağlubiyetle başladık. Kendi kendimizi kandırdık, Bilica’nın penaltı yaptırdığı pozisyonu verse yenerdik, bundan sonra bölye olmayacak falan dedik. Ardından lig başladı. Takım top oynamıyordu. Rezil bir futbolla 6 haftada 10 puana ulaşamadık. 10 puan yav, 10. Onu bile beceremedik. Tabii bu takım bir de CL’ye katılıp bir şeyler yapacaktı derken GS ve FB ilk maçlarını çatır çatır kazanıyordu. Puan farkı birden 8’lere 12’lere çıktı. Tamam dedik, diğer ikisi puan farkını açtı, bundan sonra cacık olmaz havluyu attık. Derken bir şeyler oldu, toparlanma sürecine girdi takım. Bu arada da diğerlerine bir şeyler oldu ve kötü oynayıp kazanmaya başladılar. Ardından artık kötü oynayıp kazanamamaya başladılar ve Beşiktaş bir anda potaya girdi. En son Fener ve Man UTD galibiyetleri de takımdaki havayı iyice değiştirdi. Gözümüzde büyüyen puan farkları erimeye, maçlar kazanılmaya ve bir seri yakalanmaya başlandı. Özellikle ligde dolu dizgin gittik. Gitmeye de devam ediyoruz. Bu akşam Bursa kendi evinde GS’ı 1-0 yenince bir anda 2.lik bize göz kırptı.

Şimdi karşımızda topladığı 10 puanın 3’ünü hükmen kazanan bir takım var. Yani şu ana kadar sadece 7 puan toparlayabilmişler. Geçen senenin en iyi top çeviren takımının yerinde şimdi yeller esiyor, Sivasspor diye son 2 senedeki performansıyla uzaktan yakından akrabalığı olmayan, futbol namına ortaya hiçbir şey koyamayan bir Sivasspor var.
Şu seriye başlamamızdan beri oynadığımız şekilde oynarsak, defansta devleşen Ferrari-Sivok ikilisi (aslında başrolde Ferrari var, bana göre son yıllarda BJK’de izlediğim en iyi defanstır) ve hemen önlerindeki Ernst-Fink panzerleri normal futbollarını ortaya koyarsa, ligin en az gol yiyen takım kimliğimizi koruyup, Bobo’nun en az 1 gol atacağı maçtan galibiyetle ayrılıp 2.liğin keyfini süreriz. Tabii bu keyif yarın akşamki Fener-Kasımpaşa maçıyla çifte mutluluğa dönüşüp bizlere tam bir çifte bayram yaşatabilir bu haftalık.


Bu arada her ne kadar filmler, oyuncular, diziler üzerine yazılar, haberler yazsam ve futbolu arka planda tutsam da, bir süredir birazcık daha üstüne gittiğim spor yazıları artık ufaktan artmaya başlayacaktır. Hedefteki yazılar genelde Beşiktaş’la ilgili olup geneli maç sonrası yazıları olacaktır tahminen. Sinema olarak başladığım ama sporu hiç unutmadığım bu yolda artık sporu cepten ufak ufak çıkartıyorum. Bundaki en büyük etmen de Beşiktaşlı blogların buluşma noktası olan www.bjkbloglar.com’a yaptığım isteğin kabul görmesidir.

Herkese tekrardan selamlar…


2 Comments

  1. Şairler Parkı dedi ki:

    >Hoş geldin:)

    Ege

  2. SirEvo dedi ki:

    >Hoş bulduk, iyi bayramlar. 🙂

Yorum Yapın

Arts Blogs