Ben Stiller [Sucuklu Yumurta]

Oyuncu olarak tanıdığımız Ben Stiller sadece kamera önünde değil, kamera arkasında da kendine yer bulmuş isimlerden. Yapımcı, senarist ve yönetmen kimlikleri de bulunan Ben, 1965 New York doğumlu. Meet the Parents filmiyle tanıştığım ve acayip sevdiğim oyuncuyu çoğu kişi Cameron Diaz’la paylaştığı There is Something About Mary filmindeki Mary’nin özürlü kardeşi tarafından durmadan söylenen “sucuklu yumurta” olarak hatırlayacaktır. Aktör olan babası Jerry Stiller‘la (“The King of Queens” – 174 bölüm) 11 kez aynı filmi paylaşan Ben’le babasını en son The Heartbreak Kid filminde izlemiştik. Yine bir baba-oğulu oynuyorlardı. Annesi ve ablası da oyuncu olan Ben’in yine oyuncu olan Christine Taylor‘la 2000 yılından gelen bir evlilikleri ve 5 ile 8 yaşlarında 2 de çocukları var.

Yakın arkadaşları Owen Wilson ve Jack Black ile sürekli aynı filmi paylaşan Ben Stiller, sadece 2004 yılında Vince Vaughn ile de 3 filmde oynuyor. Ama 2004’ün manası onun için çok farklı. Yer aldığı 6 filmin 5’iyle (Along Came Polly, Anchorman: The Legend of Ron Burgundy, Dodgeball: A True Underdog Story, Envy ve Starsky & Hutch) Razzie ödüllerinde En Kötü Aktör olarak aday gösteriliyor.

Komedi dendi mi Jim Carrey’den sonra belki de ilk aklıma gelen isim olan Ben Stiller’ın hali hazırda tamamlanan 1 ve yapım aşamasında olan 3 komedi filmi var. Çekimleri tamamlanan ve Amerika’da gösterilen Greenberg ile Meet the Fockers Sequel filmlerini bu sene, Help Me Spread Goodness‘ı 2011’de ve Tom Cruise ile başrollerini paylaştıkları The Hardy Men‘i de 2012’de izleme şansına erişeceğiz.

Bugünkü sorumu ilk doğru yanıtlayan tyler78‘i ve cevabı bilen diğer arkadaşları kutlar, katılım gösteren herkese teşekkür ederim…


One Comment

  1. tyler78 dedi ki:

    >Meet The Parents serisi eğlenceli filmlerdi gerçekten. Bekliyoruz yenisini. Filmin adı Little Fockers olacakmış bu arada. 'Gaylord'(:D) ve Pam Fockers'ın ikiz çocuklarını anlatacakmış.

Yorum Yapın

Arts Blogs