Batman Temalı Ev Sinema Sistemi


Her sinema severin hayalidir belki bu tarz bir işin altına imza atmak. Aslında böylesine cafcaflı, ekstrem, üst düzey, fantastik, olağanüstü (yetmedi mi?), inanılmaz, ütopik, muhteşem bir sinema sistemi belki bir hayal. Bizi güzel bir perde, kaliteli bir projektör ve sağlam bir ses sistemi bile keser diye düşünüyorum ben. Ama resimde gördüğünüz sanat harikasının sahibini kesmemiş gibi.

Greenwich/Connecticut’da oturan zengin bir abimizin evine dizayn ettirdiği sinema sistemine bakıyorsunuz. Elite Home Theater Seating firmasının “durun biz bir el atalım” dediği ve “bitirdiğimizde böyle olacak işte” diyerek görseller paylaştığı sinema sisteminin maliyeti 2 milyon dolar civarında. Kasım ayına kadar tadilatı sürecek olan efsanevi odanın kendine has özellikleri var. Mesela, resimde de gördüğünüz gibi, kütüphane açılıp, içinde Tumbler‘ın olduğu bir garaja geçebiliyorsunuz. Veya hani eve saldırı olur da kaçmak isterseniz diye özel bir çıkış tüneli var. Ayrıca odanın etrafına serpiştirilmiş nadir parçalar da işin bonusu.

Bu arada aynı firmanın yaptığı benim de buradan paylaştığım Karayip Korsanları temalı bir ev sinema sistemi vardı. Ona da aynı şekilde bayılmıştık. Adamlar işlerini ciddiye alıyorlar ve yaptıklarının hakkını veriyorlar. Tebrik etmek gerek.


One Comment

  1. detays dedi ki:

    Arkadaş boşa demiyorlar “para var huzur var” diye. 😀

Yorum Yapın

Arts Blogs