Avengers’a Alternatif Açılış Sahnesi

Joss Whedon’un tüm dünyada gişe rekorları kıran ve uzun süreler unutulmayacak bir süper kahraman filmine imza attığı Avengers yankıları tüm hızlıyla sürmeye devam ediyor. Filmler bittiğinde, özellikle Marvel‘in son filmleri (Demir Adam, Thor, Kaptan Amerika) biterken Nick Fury gelmiş birkaç kelam etmişti. Avengers’dan sonra da buna benzer iki sahne vardı. Bir tanesi sadece espri olsun diye konan döner sahnesi, diğeri ise 2. filmle ilgili bilgi vermek amacındaydı.

Bunlara ek olarak bir de alternatif açılış sahnesi paylaşılmış. Yani Yenilmezler filmi bu sahneyle de başlayabilirmiş. Peki sahnede ne var? Olayın 48 saat sonrasını görüyoruz. Etkileri, bıraktıkları, paramparça ettikleri, sarılmaya çalışan yaralar olaydan 48 saat sonrasına dair izler geliyor ekrana. Bu da güzel bir seçenek olabilirmiş tabii ama biz orijinal halini de gayet sevdiğimizi belirtelim. Gerçi sinemadan sonra evde izleyince sinemadaki tadı alamadığımızı da ekleyelim. Şu filmi kalabalık bir ortamda sinemada izlemek bambaşka bir keyifmiş cidden.

Size başka bir kısa film daha önereceğim. Marvel’in paylaştığı One Shot: Item 47 adlı 12 dakikalık video, yaşanan o arbededen sonra geriye kalan uzaylı parçalarından birini ele geçiren iki sevgiliyle ilgili. Marvel’in bizzat üstlendiği yapımı mutlaka izleyin, sürpriz bir isim var içeride. Fragmanımsı videosu burada, tamamını nereden bulursunuz bilemiyorum, o size kalmış artık.


One Comment

  1. Jin Kate dedi ki:

    Orjinali daha güzel, doğru seçim yapılmıştır bana göre.
    Kaptan Amerika’yı gördüğümüz sahnede yerde bir kız ve yanında polis var;
    işte o sahne dikkatimi çekti, araba ya insanların üzerine devrilse…

Yorum Yapın

Arts Blogs