Avatar Anketi

Oscarlarla beraber Avatar anketimiz de sonuçlanmış. Özellikle Türk vatandaşlarımızın nedenini bilmediğim bir şekilde Avatar taraftarlığı yaptığı Oscar öncesi dönemden hiçbir sonuç çıkaramamıştım ki, benim sonuç çıkaramamamı gören akademi de 9 dalda aday olan Avatar’a doğru düzgün hiçbir ödül vermedi. En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Görsel Efektler ve En İyi Sinematografi dallarında ödül alan Avatar; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo gibi baba dallarda adaylıktan öteye geçemedi.
Oscarlarda aradığını bulamasa da gişesel açıdan 2009 ve 2010’a aynı anda damga vuran, ya bu Titanic’in hasılatını kim nasıl geçecek derken şu sıralar 2.5 milyar dolarlık hasılatıyla Titanic’e fark atan Avatar’ı benim gibi izlemeyen 28 kişi varmış. İzleyip de beğenenlerin oranı yeryüzünde de epey bir yüksekken, burada da %55 gibi bir orana denk gelmiş. 73 kişi izleyip beğendiğini belirtmiş. İzleyip de beğenmeyen 16 kişinin yanında, asla izlemem diyen 12 kişi bulunuyor.

Sonuç itibariyle, etrafımda tekrar tekrar izleyen birçok tanıdığım olsa da ben hala izlemiş değilim. 3 boyutlu olarak hala vizyonda mıdır bilemiyorum ama şu saatten sonra da pek gidesim yok açıkçası. Bluray sunumu düştüğünde 1080p indirir izleriz artık koca bir ekranda.
Anketteki oyumu yanlış kullandım, ben ankete katılmadım diyen, ekstradan görüş bildirmek isteyen varsa da yorumlara bekliyorum. 🙂


4 Comments

 1. tyler78 dedi ki:

  >İzmir'de Cinebonus'ta hala var. Ben hala gidip izlemeni tavsiye ediyorum 3 boyutlu olarak.(22 seansı varmış balçova'da) O 2.5 milyar doların hatrına git izle yani. 🙂

  Anketle ilgili kesinlikle izlemem diyenleri merak ettim. Neden acaba kesinlikle izlemiyorsunuz?

 2. DaMieN dedi ki:

  >Beter ol Cameron 😀 İyi oldu iyi

 3. SirEvo dedi ki:

  >İnşallah tyler 😀

 4. unjustlucifer dedi ki:

  >Çok güzel bir çizgi filmdi! .. Hiçbişey alamayacağını düşünüyordum ama bu kadar ''hiç'' birşey olcağını düşünmemiştim…

Yorum Yapın

Arts Blogs